• konkurs "Debatuj i działaj"

     • W dniu 11 października uczniowie z klasy 2c w składzie: 
      Emilka Proszkiewicz,
      Franciszek Korta,
      Maciej Osuch,
      Jan Woronicz

      zwyciężyli w prestiżowym konkursie "Debatuj i działaj" organizowanym przez Urząd Miasta Krakowa.
      Warto nadmienić, że Nasi reprezentanci debatowali z reguły z uczniami z klas maturalnych.

      Serdecznie gratulujemy.

     • zawody Taekwondo Polish Open Cup

     • W dniach 28 i 29 października 2023 roku, w Opolskiej Arenie Sportu, odbyły się zawody Taekwondo Polish Open Cup, w których Zosia Zapolska uczennica klasy 2F  zdobyła 4 medale :

      1 miejsce techniki specjalne, 

      1 miejsce semi contact, 

      1 miejsce light contact

      i 3 miejsce układy formalne.

      Gratulacje!

     • Mistrzostwa Świata w Aerobiku Sportowym i Fitness FISAF 2023

     • Miło nam donieść o dokananiach sportowych naszej uczennicy z klasy 4C.

      28 października 2023r. Weronika Woźniak wywalczyła 10 miejsce jako solistka w kategorii Youth na Mistrzostwach Świata w Aerobiku Sportowym i Fitness FISAF 2023 w Gent, Belgii!

      Wielkie Gratulacje !

     • Plebiscyt edukacyjny

     • Redakcja „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” ma przyjemność poinformować, że V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego  zostało zgłoszone przez uczniów i ich rodziców do nagrody w tegorocznej edycji Plebiscytu Edukacyjnego 2023.

      Ponadto nominację otrzymali:  nauczyciel historii: dr Rafał Kobylec oraz nauczyciel Wiedzy o Społeczeństwie mgr Daiwd Drabczyk.

      Kolejna edycja największego w Polsce plebiscytu edukacyjnego rozpoczęta! Zaszczytne tytuły zostaną przyznane najpierw w każdym powiecie, później w województwie, a następnie w skali całego kraju. Laureatów wyłoni głosowanie, które będzie prowadzone na każdym szczeblu edukacji - od przedszkola aż po wyższą uczelnię. Nagrodzeni zostaną nie tylko nauczyciele, lecz także placówki edukacyjne i ich dyrektorzy. Podobnie jak w tym roku, plebiscyt zakończy uroczysta gala na Zamku Królewskim w Warszawie.

      Jak co roku nie zabraknie jednak dobrze znanych elementów naszej akcji. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej wojewódzkiej gali, która odbędzie się w styczniu 2024 roku. Natomiast wiosną przyszłego roku przyjdzie czas na wielkie podsumowanie całego plebiscytu. Na ogólnopolską galę zostaną zaproszeni laureaci w każdej kategorii z każdego województwa. Odbędzie się ona w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie.

      Już sama nominacja nauczyciela, dyrektora czy placówki edukacyjnej do nagrody w plebiscycie jest wyróżnieniem i powodem do dumy. Tym bardziej, że uczestników akcji będziemy regularnie prezentować w gazecie i w naszym serwisie internetowym oraz w serwisie www.naszemiasto.pl.

      Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już niebawem. 
      Wszystkie informacje - TUTAJ

      źródło: Gazeta Krakowska

     • Interesują was kwestie ekologiczne? Mamy dla Was dwie świetne inicjatywy!

     • Kraków Miastem Startupów przygotował dla Was dwa ekologiczne hackathony, które możecie wesprzeć swoim udziałem!

       Pierwsze wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę! Szukamy drużyn od 2 do 5 osób w wieku 15-25 lat. Będziecie mieć szansę na zdobycie nagród o łącznej wartości 6000 zł! To także okazja do współpracy z mentorami i pracy nad ekologicznymi innowacjami w przyjaznej atmosferze. 

       Szczegóły i zapisy do pierwszego hackathonu: link

      Na końcu przyszłego tygodnia czeka nas drugi hackathon, na który także szukamy utalentowanych zespołów. Zainteresowani? 

      Koniecznie zapiszcie się tutaj: link

      Prosimy dajcie znać, czy jesteście gotowi do wyzwania!

      Razem możemy zdziałać wiele! Do zobaczenia na hackathonie! 

     • Olimpijski obóz matematyczno-informatyczny w Gródku nad Dunajcem

     • W dniach 24 – 29 września 2023 r. w Domu Wczasowym "Stalownik" (nad Jeziorem Rożnowskim) odbył się Olimpijski Obóz Matematyczno – Informatyczny organizowany przez III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie oraz V Liceum Ogólnokształcące im. A. Witkowskiego w Krakowie. W obozie uczestniczyła rekordowa liczba 139 uczniów, w tym 69 uczniów z III LO w Tarnowie, 40 uczniów z V LO w Krakowie oraz 30 uczniów z zaprzyjaźnionych szkół: II LO w Dębicy (8 osób), ZSO Sióstr Prezentek w Rzeszowie (7 osób), I LO w Piotrkowie Trybunalskim (6 osób), II LO w Mielcu (4 osoby), LO im. Marszałka S. Małachowskiego z Płocka (4 osoby), Zespołu Szkół Łączności w Krakowie (4 osoby) oraz Prywatne LO im. Królowej Jadwigi w Lublinie (1 osoba).

      Uczniowie pracowali w sześciu grupach: pierwszą grupę tworzyli uczniowie klasy pierwszej, dwie kolejne grupy tworzyli uczniowie przygotowujący się do Olimpiady Matematycznej oraz trzy grupy uczniowie przygotowujący się do startu w Olimpiadzie Informatycznej. W każdej z grup odbywały się codziennie zmagania konkursowe wzorowane na zawodach olimpijskich. Zwycięzcy klasyfikacji łącznej w każdej z grup otrzymali medale Dyrektora III LO: Dominik Cup (klasa 1, III LO Tarnów), Hubert Szewczyk (matematyka, grupa średnia, III LO Tarnów), Konstanty Smolira (matematyka, grupa starsza, LO w Lublinie), Szymon Stach (informatyka, grupa średnia, III LO Tarnów), Kirill Volchenko (informatyka, grupa starsza B, V LO Kraków) oraz Mikołaj Kołek (informatyka, grupa starsza A, V LO Kraków).

      Obóz naukowy w Gródku został objęty patronatem Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity, którego podczas gali wręczenia nagród reprezentował Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz. Oprócz Pana Wojewody nagrody dla najlepszych uczestników obozu ufundowała również firma CLOUDINARY, którą na gali reprezentowali Adrianna Szulc i Michał Sordyl. Uroczystość wręczenia nagród uświetnił również swoją obecnością Dyrektor III LO w Tarnowie, Jan Ryba, który wręczył zwycięzcom każdej z sześciu grup medale Dyrektora III LO w Tarnowie.

      Kadrę obozu stanowili: Karol Bielaszka (absolwent III LO w Tarnowie, student UJ), Łukasz Drukała (absolwent V LO w Krakowie, student UJ), Marcin Dudziak (nauczyciel II LO w Dębicy), dr Lech Duraj (Wydział Informatyki UJ), Filip Konieczny (absolwent III LO w Tarnowie, student UJ), Paweł Koszałka (nauczyciel V LO w Krakowie oraz ZSŁ w Krakowie), Tomasz Kulis (absolwent V LO w Krakowie, student UJ), Jacek Markiewicz (absolwent III LO w Tarnowie, student UJ), Piotr Pasula (absolwent III LO w Tarnowie, student UJ), Rafał Pyzik (absolwent III LO w Tarnowie, student UJ), Marcin Radwański (nauczyciel III LO w Tarnowie), Jakub Węgrecki (absolwent III LO w Tarnowie, doktorant UJ), Kacper Węgrecki (absolwent III LO w Tarnowie, student AGH), Mateusz Węgrecki (absolwent III LO w Tarnowie, student UJ), Piotr Zieliński (absolwent III LO w Tarnowie, student UJ), Robert Zieliński (nauczyciel III LO w Tarnowie) oraz Kazimierz Żurowski (nauczyciel III LO w Tarnowie).

       

      Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przeprowadzenie obozu, w szczególności dyrekcji Domu Wczasowego "Stalownik" za stworzenie znakomitych warunków do nauki, kadrze za wspaniałe zajęcia z uczniami, uczestnikom za znakomitą pracę i stworzenie wspaniałej atmosfery oraz sponsorom za ufundowanie nagród dla zwycięzców (Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, firma CLOUDINARY oraz firma Tauron Dystrybucja Sp. z o. o.).

     • Mistrzostwa Polski Młodzieży do lat 16 w Lekkiej Atletyce

     • W dniach 23-24 września 2023 roku w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieży do lat 16 w Lekkiej Atletyce. W zawodach tych uczennica klasy 1H Nina Orłowska zdobyła złoty medal w biegu sztafetowym dziewcząt 4 x 100 m i tym samym uzyskała tytuł Mistrzyni Polski w tej kategorii.  

      Sztafeta, w której biegła Nina, reprezentująca Wojskowy Klub Sportowy WAWEL KRAKÓW, jako jedyna uzyskała czas poniżej 50 sek., (wynik końcowy 49.47 sek.).Gratulujemy Ninie i pozostałym dziewczynom!

      Autor zdjęć: Mikołaj Markowski

     • XVIII Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w boksie

     • Michalina Kotyza, uczennica naszej szkoły, we wrześniu brała udział w XVIII Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Kobiet w boksie, które odbyły się w Gliwicach. Zdobyła tam złoty medal wygrywając jednogłośnie na punkty z Norweżką Ihne Tarnes Staynes w kategorii kadetek do 57kg. 

      Gratulacje !

      źrodło: Michalina Kotyza, Dariusz Dębiec

     • Kondolencje

     • 27 września 2023 r. odeszła pani prof. Irena Szczakiel. W VLO uczyła matematyki. Była wymagającym, ale sprawiedliwym pedagogiem. W pamięci uczniów pozostanie jako osoba oddana swej pracy z młodzieżą.

      Pani Profesor będzie nam Pani bardzo brakowało!

      Ceremonia żałobna odbędzie się w sali pożegnań na Cmentarzu Batowickim w środę 4 października o godzinie 13.00.

    • 10.  jubileuszowa edycja budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa
     • 10.  jubileuszowa edycja budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa

     • Masz pomysł na jeszcze lepszy Kraków?  Zagłosuj w ramach tegorocznej 10.  jubileuszowej edycji budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa. Głosować może każdy mieszkaniec Krakowa, bez względu na wiek czy zameldowanie.  Głosować można, elektronicznie na stronie:  www.budzet.krakow.pl lub osobiście poprzez wypełnienie karty do głosowania w jednym z punktów na terenie miasta.

      Warto głosować, bo projekty w ramach budżetu, nie tylko zmieniają otoczenie, w którym mieszkamy lub pracujemy, ale także integrują sąsiadów i tworzą przestrzeń do wspólnego spędzania wolnego czasu. W tej edycji pod głosowanie poddanych będzie 714 projektów, w tym 155 to projekty ogólnomiejskie oraz 559 projektów dzielnicowych.

      Więcej informacji  na www.budzet.krakow.pl

     • Medale Pawła Włocha

     • W sierpniu na MISTRZOSTWACH EUROPY rozgrywanych w miejscowości Merignac we Francji,  Paweł Włoch uczeń klasy 3E, zajął II miejsce w juniorach do lat 18 w kategorii wagowej do 74kg w wyciskaniu equipment, wyciskając ciężar o wadze 150kg.

      Ponadto zajął II miejsce w klasyfikacji drużynowej do lat 18 w wyciskaniu RAW oraz III miejsce w klasyfikacji drużynowej do lat 18 w wyciskaniu equipment.

      Gratulacje !

     • Wycieczka na Północ Niemiec

     • W dniach 18.09.2023 – 22.09.2023 odbyła się wycieczka 46 osobowej grupy uczniów i uczennic z naszej szkoły na Północ Niemiec. Towarzyszyli nam: pan Dyrektor Marcin Chruściel, pani profesor Iwona Jankowska – Rabiega, pan profesor Stanisław Garlicki, pan profesor Wojciech Micygała, pani profesor Agnieszka Wojtasiewicz.

      W trakcie wyjazdu odwiedziliśmy Hamburg, Bremę i Lubekę oraz Lüneburg. Spacerowaliśmy nad Morzem Bałtyckim i Morzem Północnym podziwiając rozległy obszar Morza Wattowego.

      W przyszłym roku mamy w planie odwiedzić zachodnią stronę Niemiec.

      Może wybierzesz się z nami? 

      zdjęcie grupowe z Luneburga

     • XIX Międzynarodowy Turniej w Szpadzie „O Miecz Zerwikaptur Longinusa Podbipięty”

     • data: 24.09.2023 r.

      Z prawdziwą radością przekazujemy wieści z XIX Międzynarodowego Turnieju w Szpadzie „O Miecz Zerwikaptur Longinusa Podbipięty” gdzie Lena Furman uczennica V LO  - klasa 1F wywalczyła złoty medal w kategorii Junior Młodszy pokonując w walce finałowej Ukrainkę. Na pierwszej lokacie podium Lena była jedyną Polką. Lena jest najmłodszą zawodniczką w tej kategorii, sukces więc podwójny !

      Gratulujemy !