Strona główna
Słonecznych i bezpiecznych wakacji!
Drodzy Uczniowie,
Kolejny rok szkolny pełen wyzwań i pracy dobiegł końca.
Nadszedł czas na wyczekiwany i w pełni zasłużony odpoczynek!W imieniu dyrekcji oraz całego grona pedagogicznego życzymy Wam, aby nadchodzące wakacje były dla Was
bezpieczne, gdziekolwiek bedziecie spędzać czas.
Pamiętajcie o rozwadze i dbajcie o siebie nawzajem.
Niech ten czas obfituje w niezapomniane chwile, nowe przyjaźnie i wspaniałe odkrycia.
Odetchnijcie od szkolnych dzwonków, komputerów i podręczników.
Towarzyskie starcie z XIII LO: Wracamy z podwójnym zwycięstwem!
We wtorek 23 czerwca, reprezentacja sportowa naszej szkoly w piłce nożnej i koszykówce, miała ogromną przyjemność wziąć udział w towarzyskich rozgrywkach, na które zostaliśmy zaproszeni przez XIII Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte w Krakowie. Rywalizacja była zacięta.
Z wielką dumą informujemy, że wracamy z tarczą z obu rozegranych dyscyplin:
Międzyoddziałowa wycieczka do Paryża 15-20/06/2026
Nasza wyprawa rozpoczęła się w poniedziałek 15 czerwca. Nazajutrz, po blisko 24 godzinach
jazdy, dotarliśmy do naszej destynacji - Paryża.
Zwiedzanie we wtorek rozpoczęliśmy od Galerii Lafayette, która od lat stanowi synonim luksusu, i
znajdującego się na nim punktu widokowego, gdzie po raz pierwszy mieliśmy okazję podziwiać
Paryż z góry. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie wnętrza Opery Garnier, która została
wybudowana w XIX wieku i zaliczana jest do przedstawicieli neobaroku. Kolejnym punktem było
zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Perfum Fragonarda, jednych z najstarszych i najbardziej
szanowanych marek perfumeryjnych. Mieliśmy również możliwość degustacji próbek i zakupu
wyrobów.Po tych doznaniach udaliśmy się na krótką przerwę, by zjeść lunch w ogrodach
otaczających Palais Royal.Ostatnią atrakcją tego dnia było zwiedzanie wnętrza katedry Notre
Dame, jednego z najważniejszych symbo
Pani Beata Chodacka Wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Informatycznego
Z przyjemnością informujemy, że Pani prof. Beata Chodacka, nauczyciel informatyki w V Liceum Ogólnokształcącym im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, została wybrana przez XV Zjazd Polskiego Towarzystwa Informatycznego na funkcję Wiceprezesa PTI ds. edukacji.
Prof. Beata Chodacka od wielu lat aktywnie działa na rzecz rozwoju edukacji informatycznej oraz kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Jest Wiceprezesem Oddziału Małopolskiego PTI oraz Przewodniczącą Sekcji Informatyki Szkolnej PTI. Koordynuje ogólnopolskie konkursy informatyczne i inicjatywy edukacyjne, wspierające młodzież oraz nauczycieli w rozwijaniu zainteresowań nowymi technologiami, programowaniem i cyberbezpieczeństwem.
Mistrzostwa Polski Weteranów Szermierki
Z dumą informujemy o niezwykłym sukcesie!
W niedzielę 21 czerwca w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Weteranów Szermierki, z których Pan Krzysztof Stolarski - nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole, powrócił do Krakowa z brązowym medalem.To wyjątkowe osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że Pan Krzysztof wrócił do uprawiania tego sportu po prawie 40 latach przerwy. Zawodnicy musieli zmierzyć się nie tylko ze sobą, ale i z ekstremalnymi warunkami – nieprawdopodobnym upałem na sali pozbawionej klimatyzacji.
Dzień sportu w V LO
W ubiegły piątek 19 czerwca spotkaliśmy się na Groblach, aby w gronie Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów naszej szkoły, świętować Dzień Sportu V LO.
Pogoda nam sprzyjała i udało się rozegrać wszystkie zaplanowane konkurencje sportowe.
Nasi uczniowie brali udział w biegach, meczach piłki nożnej, koszykowej i siatkowej.
Teatr V LO zaprasza !
Szanowni Państwo,
Zacna Dyrekcjo, Grono Pedagogiczne, Rodzice, Zakładnicy i Zakładniczki, a także wszyscy Goście!
Teatr V Liceum ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejne przedstawienie. Tym razem zaprezentujemy „Fizyków” Friedricha Dürrenmatta – jeden z najgłośniejszych dramatów XX wieku, pełną ironii opowieść o naukowcach, poszukiwaniu wiedzy i odpowiedzialności badaczy za ich własne odkrycia.
XIV Ogólnopolski Konkurs Logiczny
Miło nam poinformować o sukcesie naszych Uczniów:
Martyny Ciężadło z klasy 2A
oraz Karola Pezdy z klasy 3F
na XIV Ogólnopolskim Konkursie Logicznym, który organizowała Katedra Logiki Instytutu Filozofii KUL. Jest to jedno z największych ogólnopolskich przedsięwzięć promujących myślenie logiczne i krytyczne wśród młodzieży szkół średnich. Tegoroczna liczba biorących udział – ponad tysiąc osób z całej Polski – potwierdza jego zasięg i renomę. Etap finałowy odbył się 18 czerwca w budynku KUL, na który otrzymało zaproszenie już tylko 150 uczniów. Tym bardziej cieszy i napawa dumą wynik naszych Uczniów: laureatem konkursu został Karol, a Martyna wywalczyła tytuł finalisty.
Rejs po Balearach
Niezwykłe wrażenia i emocje doświadczyli Piątkowicze podczas niedawnej wyprawy do Hiszpanii. Grupa 29 uczniów z różnych klas oraz ich profesorowie: Anna Słowikowska-Bogacka, Agnieszka Faryna, Beata Chodacka i Paweł Koszałka – organizator przedsięwzięcia, odbyli niezapomniany rejs żaglowcem STS Kapitan Borchardt z Walencji do Barcelony. Oto zapis tej niecodziennej podróży:
Sprawozdanie z realizacji działań podejmowanych w ramach Kampanii #ogarniam życie (projekt #ogarniamy życie razem)
Mediuj! Nie komediuj! – ta fraza stała się mottem a zarazem hasłem reklamowym szkolnego projektu w ramach Kampanii Ogarniam Życie organizowanej przez Prezydenta Miasta Krakowa.
Liderzy projektu z ramienia szkoły:
Agata Waruś (3A),
Marcelina Molenda (3A),
Krzysztof Idzi (3A),
Olaf Stanek (3A)
oraz Maciej Fryc (3F)
uczestniczyli w wielu wydarzeniach i szkoleniach mających na celu zdobycie i przekazanie wiedzy mediacyjnej oraz zaszczepienie idei mediacji rówieśniczych wśród społeczności uczniowskie V LO.
Wielki sukces naszej uczennicy! Natalia Janssen stypendystką ASSIST 2026/2027
Z dumą i wielką satysfakcją spieszymy donieść o kolejnym spektakularnym sukcesie Zakładniczki V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie!
Nasza uczennica, Natalia Janssen, została laureatką prestiżowego programu ASSIST na rok szkolny 2026/2027.
Droga do sukcesu
Tegoroczna rekrutacja była niezwykle wymagająca i konkurencyjna. O miano stypendysty walczyło aż 56 wybitnych kandydatów z całego kraju. Ostatecznie kapituła programu wyłoniła zaledwie 5 laureatów, a wśród nich, po raz kolejny w historii naszej szkoły, znalazła się uczennica "Piątki"!
Wielki sukces uczniów klasy 1E !
W dniach 18-19 kwietnia 2026 roku odbył się finał XXII Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych.
Miło nam poinformować, że 1 miejsce w kategorii C2 (uczniowie klas 8 SP i 1 LO) zdobył Mateusz Kasprzykowski.
Dzięki swojemu wynikowi Mateusz będzie reprezentował Polskę ma Międzynarodowych Mistrzostwach, które odbędą się w dniach 25-26 lipca 2026 roku w Mediolanie.
Medal Joanny Potempy na Europejskiej Olimpiadzie Informatycznej Dziewcząt
Joanna Potempa – tegoroczna absolwentka V LO z klasy 4E zdobyła brązowy medal Europejskiej Olimpiadzie Informatycznej Dziewcząt (EGOI), która odbyła się w dniach 12-18 maja 2026 we włoskim Casenatico. Nauczycielem informatyki i wychowawcą Joanny był prof. Paweł Koszałka, zaś algorytmiki prof. Lech Duraj. Gratulujemy!
Recital fortepianowy Franciszka Szymuli
Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy naszego tegorocznego absolwenta z klasy 4E Franciszka Szymuli.
W tym roku Franciszek ukończył również Państwową Szkołę Muzyczna II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, a oprócz tego jest między innymi srebrnym medalistą XXXVII Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej oraz zwycięzcą polskiej XXXII Olimpiady Informatycznej.
Koncert odbędzie się 16 czerwca o godz. 16:00 w auli V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Witkowskiego w Krakowie.
Przeżyjmy to jeszcze raz
Na naszym kanale YouTube pojawiło się nagranie z wyjątkowego koncertu charytatywnego, który odbył się w tym roku szkolnym w wykonaniu uczniów i nauczycieli V LO.
To niezwykłe wydarzenie – tradycyjnie już nazywane Koncertem Gwiazdkowym – miało formę autorskiego musicalu pt. „Oh Happy Day”. W jego realizację zaangażowało się około 120 osób: wokaliści, instrumentaliści, aktorzy, dekoratorzy, technicy oraz logistycy.
Platynowa Europejska Szkoła Praworządności RP 2026 roku
W imieniu Wysokiej Kapituły XV Ogólnopolskiego Rankingu Olimpijskiego serdecznie gratuluję zdobycia przez Państwa Placówkę tytułu Platynowej Europejskiej Szkoły Praworządności RP 2026 roku.
Ogólnopolski Ranking Olimpijski Europejskich Szkół Praworządności RP prowadzony jest przez SEO COPTIOSH oraz Białostockie Centrum Edukacji, a Ministerstwo Edukacji Narodowej funduje nagrody trzem najlepszym szkołom w Rankingu.a
9. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego
BO Małopolska
16 mln zł na realizację zadań – wybierz z nami zwycięskie projekty
15 maja startuje głosowanie w 9. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Na liście zadań jest aż 155 projektów. Zagłosować może każdy mieszkaniec Małopolski, który ukończył 16 lat. Na zwycięskie zadania realizowane w 2027 roku ZWM przeznaczył 16 mln złotych. Głosowanie trwa od 15 maja do 15 czerwca.
Sukces w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur
Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali licznie nagrodzeni w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur.
Wyniki bardzo dobre otrzymali: Mateusz Kasprzykowski (1E), Katarzyna Marewicz (1H), Michał Sobek (1E), Tomasz Miłkowski (1E), Mikołaj Kowal (1E), Jakub Michalski (2D), Dawid Włodarski (2G), Bartosz Dziadek (2G), Paweł Kawa (2E), Igor Kamiński (3G), Rafał Mateja (4E), Tymon Sidor (4G), Tomasz Cieślak (4E) i Marek Wałęga (4E).
Kalendarz
- brak danych
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026