• Kondolencje
     • Kondolencje

     • Data: 13.02.2021r.

      Szanowni Państwo,

      Znów nad szkołą zawisły ciężkie czarne chmury.

      Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Koleżanki
      i wieloletniej Nauczycielki fizyki w V LO

      Pani Barbary Matogi

      Pani Barbara Matoga zmarła w piątek po południu 12 lutego 2021r.

      W V Liceum Ogólnokształcącym im. A. Witkowskiego pracowała od
      1 września  2005 r. Odeszła od nas niespodziewanie, cicho i bez pożegnania. Przegrała walkę ze śmiertelną chorobą. Pozostawiła kochającego Ją Męża i Syna. Należała do grona osób ciepłych, otwartych, kompetentnych i skromnych.

      Dziś, gdy nie ma jej wśród nas, pozostaje w naszej pamięci jako kochająca żona i matka, jako osoba wrażliwa na krzywdę ludzką i zawsze chętna do udzielenia pomocy Tym, których jej potrzebowali.
      Odchodzi jako oddana koleżanka, nauczycielka i wychowawczyni, która zawsze z całą pasją oddawała się pracy i każdemu działaniu, którego się podejmowała.

      W imieniu Dyrekcji Szkoły, wszystkich Nauczycieli, Pracowników Administracji i całej Społeczności V Zakładu, składamy najszczersze wyrazy współczucia z powodu odejścia najbliższej Osoby i wyrażamy słowa ubolewania oraz pocieszenia dla męża Artura i syna Jakuba.

      Z poważaniem,
      Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
      i Pracownicy Administracji

    • Kondolencje
     • Kondolencje

     • data: 12 luty 2021r.

      Jeszcze nie tak dawno, bo 10 stycznia 2021 r. nasz najstarszy Absolwent Henryk Buzawa Schoen obchodził jubileusz swoich 100 urodzin i składaliśmy mu życzenia.

      Dzisiaj informujemy, że Pan Henryk zmarł 12 lutego 2021r.

      W wiadomości od wnuczki Aleksandry Schoen Żmijowej czytamy: „Przesyłam smutną wiadomość. Dziś zmarł Henryk Buzawa Schoen, który jeszcze niedawno był najstarszym absolwentem V LO. Jeszcze raz dziękuję, że m. In. Państwo przyczyniliście się  do tego, że jego setne urodziny były tak niezwykłe.”

      My również dziękujemy rodzinie Pana Henryka, że mogliśmy chociaż w ten sposób przyczynić się do chwili radości i wspólnych wspomnień.

       

      W imieniu Dyrekcji Szkoły oraz wszystkich Profesorów i Pracowników Administracji składamy najszczersze wyrazy współczucia z powodu odejścia najbliższej Osoby.

      W imieniu całej Społeczności V Zakładu wyrażamy również słowa ubolewania dla całej rodziny

      Z poważaniem,
      Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
      i Pracownicy Administracji

     • Trzecia Międzynarodowa Olimpiada Online z Lingwistyki

     • W piątek 29 stycznia rozpoczęła się Trzecia Międzynarodowa Olimpiada Online z Lingwistyki i trwała do poniedziałku 1 lutego 2021 r.

      W programie mogli wziąć udział uczniowie szkół średnich z dowolnego kraju. Udział wymagał wcześniejszej rejestracji. Każdy, kto się zarejestrował, mógł przystąpić do rozwiązywania problemów.

      Test składał się z czterech zadań o różnym stopniu trudności. Dwa z problemów były interaktywne, a dwa pozostałe dotyczyły dźwięku i obrazu. 

      Podczas konkursu uczestnicy musieli pracować indywidualnie i nie mogli wyszukiwać w Internecie czegokolwiek, co dotyczy problemów. W tym roku można było jednak korzystać z edytorów tekstu, edytorów graficznych czy arkuszy kalkulacyjnych.

      W olimpiadzie 2021 wzięło udział około 700 uczniów z 35 krajów. 

      5 Uczniów z naszej szkoły brało udział w Olimpiadzie. 2 z nich: Paweł Derbisz z klasy 3E oraz Jakub Zając z klasy 2D zdobyli srebrny i brązowy medal w Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistyki -online.

      Panowie – Gratulujemy !

      Wyniki konkursu zostały opublikowane na stronie: onling.org

    • Zaproszenie na mszę św. w Kolegiacie św. Anny
     • Zaproszenie na mszę św. w Kolegiacie św. Anny

     • data: 04.02.2021 r.

      W poczuciu WSPÓLNOTY - Społeczności naszej PIĄTKI zapraszamy na Mszę Świętą Szkolną w intencji zdrowia prof. Dariusza Pasieki i o siły ducha do walki z chorobą.

      Zaproszenie skierowane jest do wszystkich chętnych uczniów, absolwentów, nauczycieli, a także rodziców. 

      Termin: środa 17 lutego [środa popielcowa]

      Miejsce: Kolegiata Św. Anny

      Godzina: 17:00

    • Kondolencje
     • Kondolencje

     • data: 29.01.2021 r.

      Szanowni Państwo,

      Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy dzisiaj informację
      o śmierci Męża Pani Profesor Edyty Osuch.

      W imieniu Dyrekcji Szkoły oraz wszystkich Profesorów i Pracowników Administracji składamy najszczersze wyrazy współczucia z powodu odejścia najbliższej Osoby.

      W imieniu całej Społeczności V Zakładu wyrażamy również słowa ubolewania oraz pocieszenia dla Naszej Drogiej Koleżanki Edyty
      i jej syna Macieja.
      Edytko pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na nasze wsparcie.

      Z poważaniem,
      Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
      i Pracownicy Administracji

    • Perspektywy 2021 - Ranking Liceów i Techników
     • Perspektywy 2021 - Ranking Liceów i Techników

     • Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce!

      Nasza szkoła uplasowała się na 1 miejscu w Małopolsce i na 4 miejscu w Polsce.

      Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking "Perspektyw" stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Informacje mogą czerpać z pięciu rankingów, w tym dwóch głównych: Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2021 i Rankingu Techników 2021 oraz trzech ogólnopolskich rankingów dodatkowych: Rankingu Maturalnego Liceów Ogólnokształcących 2021, Rankingu Maturalnego Techników 2021 oraz Rankingu Szkół Olimpijskich 2021.

      W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

      więcej: strona Perspektywy.pl

      Relacja z Gali - Perspektywy 27.01.2021 r.

       

      Zdjęcia pochodzą z Gali Rankingu Perspektyw 2021

    • Podziękowania od Pana prof. Pasieki
     • Podziękowania od Pana prof. Pasieki

     • Moi Drodzy,

      ostatnie dni były dla mnie wyzwaniem. Jako polonista cenię słowa, wierzę w słowa, ale nie sądziłem, że mają aż taką moc sprawczą (pewnie trzeba by się pokłonić wykładowi Austina How to do things with words). Tak czy owak, odważyłem się, wstępnie i zwięźle, napisać, co czuję i myślę, choć moi uczniowie pamiętają, że uwagi Hessego o „słowach zawsze wyrządzających krzywdę tajemnemu sensowi” braliśmy na lekcjach do serca. Chcę powiedzieć po prostu, że dostałem od Was wsparcie, którego nie da się wycenić, które mnie nawet onieśmiela, ale niesie i daje siłę. Gabriel   Marcel uważał, że istnieć to znaczy istnieć z kimś, czyli współistnieć. Czasami trzeba coś przeżyć, żeby nie tylko rozumieć, ale i poczuć sens znanych nam książek, fabuł, idei. Ja właśnie jestem po takim doświadczeniu, więc za to współistnienie z Wami całym sobą dziękuję.

      Ilość odcieni wsparcia, jakie otrzymuję, jest ogromna. Prosty podział na duchową i materialną nie oddaje wszystkiego. Chcę jednak odnotować działania rzeszy ludzi, w tym unikatowe - O! Majaka Mojej Imaginacji. Dobrze, że nie jest ministrem finansów – w żadnym raju podatkowym schronić byśmy się nie zdołali. Choć pamiętamy, że Piątka uczyła nas właściwych hierarchii (być, ach, ważniejsze od mieć), to jednak trzeźwo odnotowywaliśmy, że arystokratyczna pogarda dla „mieć” bywa obłudna, a są, jak widać, sytuacje, że by dalej być, trzeba mieć…

      Więc kłaniam się i Materii, której Lawinę Ola Majak i Inni – uruchomili.

      Kończąc list do Was, proszę, byście pamiętali o pomyśle Zacnego Grona Osób – „Życia (z) literaturą”, bo daje odpowiedzi, których przecież wszyscy szukamy. Tej radości czytania, satysfakcji odczytania sensów, dobra i piękna życzę Wam wszystkim. Nam: bo do rozmów o literaturze – zapraszam.

      Pamiętajcie Bułhakowa i jego słowa z „Białej gwardii”, pamiętajcie o gwiazdach i marzeniach (a to już Conrad – też nasz ulubiony, nieprawdaż?), które, również dzięki Wam, i ja mogę nadal realizować.

      „Wszystko przeminie. Cierpienie, męki, krew, głód i mór. Szczeźnie miecz, ale gwiazdy pozostaną także i wtedy, kiedy nawet cień naszych spraw nie pozostanie na ziemi. Nie ma człowieka, który by tego nie wiedział. Czemu więc nie chcemy zwrócić ku nim naszych oczu? Czemu?”

      „To jedyna droga. Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem – i tak – ewig – usque ad finem.... Jego szept pełen przekonania zdawał się otwierać przede mną rozległą, nieokreśloną przestrzeń, niby widnokrąg mrocznej równiny o świcie  – a może o zmierzchu?”

      DarPas

      PS. Jeszcze, naprawdę niekonfrontacyjnie, chciałbym uparcie przypomnieć, że pies to pies, a kot to kot. I nie trza podpierać się Eliotem, wystarczy pobyć ze swoim Kotem. Mój pozdrawia wszystkich Przyjaciół (patrz fotografia) i przypomina o Kocich Prawach Autorskich (patrz „Parabola o kotach, kobietach i prawie autorskim” Jurczykowskiego).

      data: 26.01.2021 r.

    • „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” -                       św. Jan Paweł II
     • „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” - św. Jan Paweł II

     •                        

      Szanowni Państwo: Nauczyciele, Absolwenci, Uczniowie i Rodzice,

      pan prof. Dariusz Pasieka od 1990 roku pracuje w V LO. Dla wielu z nas jest nie tylko nauczycielem, kolegą z pracy, ale również przewodnikiem po życiu, mistrzem, przyjacielem. 

      W listopadzie 2020 roku Dariusz Pasieka otrzymał potwierdzenie diagnozy choroby: SLA (Stwardnienie Zanikowe Boczne).

      To ciężki wróg, niemniej jak wszyscy doskonale wiemy, Dariusz Pasieka to nieprzeciętny zawodnik.

      Do skutecznej walki potrzebna mu jest codzienna rehabilitacja oraz nierefundowany przez NFZ importowany lek, który istotnie zmienia przebieg choroby.

      Jesteśmy w stanie uzbierać dużo czasu, ale potrzeba, by wszystkie działania były podejmowane równocześnie, bo wzajemnie na siebie wpływają i wzmacniają efekty. Jeżeli Tata będzie przyjmować lek, który wstrzyma chorobę, to będzie mógł się rehabilitować, a wtedy będzie silniejszy fizycznie i psychicznie, co pozwoli mu na pracę w normalnym trybie – i choroba nie będzie postępować tak szybko oraz może się zatrzymać na dłuższy czas. - Anna i Agnieszka Pasieka 

      W związku z tym my: koledzy, przyjaciele, rodzina, zwracamy się
      z serdeczną prośbą do wszystkich o wsparcie .

      data: 21.01.2021r.

       

       

      darowizna – przelew na subkonto w fundacji Avalon 

      • nazwa odbiorcy:

      Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa

      • numer rachunku odbiorcy: 62 1600 12860003 0031 8642 6001

      (BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.)

      • tytuł wpłaty: Pasieka, 14149  (ten dopisek jest kluczowy!).

       

      przekazanie 1%

      W rubryce WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) należy:

      • wpisać numer KRS: 0000270809

      • obliczyć kwotę 1% 

      W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE (kluczowe!) należy wpisać:

      Pasieka, 14149

    • 27 stycznia: Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu
     • 27 stycznia: Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

     • 27 stycznia, jak co roku, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, proklamowany przez Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych 1 listopada 2005 r. Na datę obchodów wybrano dzień wyzwolenia 27 stycznia 1945 r. przez wojska radzieckie nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

      więcej: strona Polskiego Komitetu ds UNESCO

      V LO współpracuje z izraelską szkołą Ginsburg w Yavne, niedaleko Tel Avivu.

      W trosce o  świat oparty na relacjach i zrozumieniu nasza młodzież spotyka się, nawiązuje kontakty.

      Poznajemy się nawzajem a wyciągając wnioski z historii, staramy się mieć swój maleńki wkład w tworzenie lepszej przyszłości.

       zdjęcie z: unesco.pl

    •  26 stycznia to  Ogólnopolski Dzień Transplantologii.
     •  26 stycznia to  Ogólnopolski Dzień Transplantologii.

     •   Dzień ten uchwalono na pamiątkę pierwszego udanego przeszczepu
         w I Klinice Chirurgicznej Akademii Medycznej w Warszawie, w 1966r.
       Był to  621 taki zabieg na świecie.

      W naszej szkole również promujemy  ideę transplantacji we współpracy ze Szpitalem Jana Pawła II w Krakowie. Zachęcamy młodzież do określenia swojego stanowiska względem tej procedury medycznej. 

      Jan Paweł II, Światowy Kongres Towarzystwa Transplantologicznego, Rzym, 29 sierpnia 2000 r.

      „Należy zaszczepić w sercach ludzi, zwłaszcza młodych, szczere i głębokie przekonanie, że świat potrzebuje braterskiej miłości, której wyrazem może być decyzja o darowaniu organów”
      Jan Paweł II

    • Dzień Babci, Dzień Dziadka
     • Dzień Babci, Dzień Dziadka

     • 20 stycznia Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego,
      Wojciech Sieradzan i Zofia Bartosz wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Joanną Markiewicz-Zahorski, odwiedzili Szpital Specjalistyczny im. J. Dietla, aby przekazać laurki z życzeniami z okazji dnia Babci i Dziadka.

      Z powodu pandemii przekazali je na ręce dyrektora Szpitala p. Marcina Mikosa.

      Miło nam, że, tak jak w roku ubegłym, możemy wręczyć  pacjentom wykonane przez nas Laurki.

      Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w  sfinansowaniu wydruku Laurek.

      data: 21.01.2021 r.

    • Jubilat Henryk Buzawa Schoen
     • Jubilat Henryk Buzawa Schoen

     • 10 stycznia 2021 r. Henryk Buzawa Schoen obchodził jubileusz swoich 100 urodzin.

      Pan Henryk jest najstarszym żyjącym absolwentem naszej szkoły.
      Maturę zdawał w bardzo trudnych czasach w 1939 r. 


      100 urodziny Dostojnego Jubilata 
      to nasze wspólne drogocenne dziedzictwo,
      skarbnica doświadczeń
      dla kilku pokoleń V-tkowiczów
      .

      Pan Henryk Był bardzo poruszony życzeniami, które przesłaliśmy i zadeklarował, że postara się dożyć do wspólnego świętowania Jubileuszu 150-lecia  szkoły.

      Jeszcze raz życzymy aby dalsze lata życia, przyniosły Panu wiele zadowolenia i radości z każdego dnia, a doświadczenia życiowe, wynikające ze stuletniego życia, przekładały się na szczęście i radość wszystkich najbliższych Pana sercu.

       

      Zdjęcie wykonane przez rodzinę Pana Henryka.

      data: 10.01.2021 r.

    • Egzamin DSD 
     • Egzamin DSD 

     • Na przełomie listopada i grudnia 22 uczniów z dwóch grup DSD pod opieką prof. Pawła Pabiana i prof. Ewy Szarek przystąpiło do egzaminu pisemnego i ustnego z języka niemieckiego DSD II.

      Ze względu na reżim sanitarny uczniowie "piątki" zdawali egzamin w małych grupach.

      Na szczęście wszyscy byli obecni i wypadli bardzo dobrze podczas ustnych prezentacji. Na wyniki egzaminu pisemnego przyjdzie nam jeszcze poczekać kilka miesięcy. 

      Poniżej zdjęcia z egzaminu.

    • Olimpiada Metropolii - Uczniowie V LO reprezentują Polskę
     • Olimpiada Metropolii - Uczniowie V LO reprezentują Polskę

     • Kolejny raz drużyna z V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Witkowskiego w Krakowie reprezentuje Polskę w Olimpiadzie Metropolii.

      Biorą w niej udział młodzieżowe drużyny reprezentujące stolice i ważniejsze miasta pięciu kontynentów świata: Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk.

      Reprezentantami z naszej szkoły są:
      Chemia –opiekun – prof. Przybylski Wojciech
      Michał Lipiec – klasa 1G
      Julia Tokarska – klasa 2Cg

      Matematyka – opiekun– prof. Niedźwiedź Michał
      Radosław Żak – klasa 3E
      Kacper Paciorek – klasa 2Eg

      Informatyka – opiekun – prof. Koszałka Paweł
      Antoni Długosz – klasa 2Eg
      Grzegorz Ryn – klasa 2Eg

      Fizyka – opiekun – prof. Zawadzki Witold
      Bartosz Hanc – klasa 3G
      Bartosz Żbik – klasa 3G

      Zawodnicy konkurują w dyscyplinach ścisłych – matematyce, fizyce, chemii i informatyce. 

      Trzymamy mocno kciuki za naszych uczniów.

      17 grudzień 2020 r.

    • STYPENDYŚCI
     • STYPENDYŚCI

     • Miło jest nam donieść, że w tym roku szkolnym Stypendystkami Prezesa Rady Ministrów

      zostały:


      Adrianna Mazur z klasy 2A i Małgorzata Kopeć z klasy 3C

       

      natomiast 22 tegorocznych absolwentów naszej szkoły zostało uhonorowanych
      tytułem Stypendysty MEN

      Oto Oni w kolejności alfabetycznej:

      Aksamit Piotr

      Bałaban Dominik

      Błazucki Szymon

      Bonarek Paweł

      Długosz Antoni

      Duda Dawid

      Goc Daniel

      Jarząbczyk Michał

      Leśniak Julian

      Mazur Tomasz

      Michno Katzper

      Morawa Andrzej

      Nieckarz Piotr

      Podolak Jakub

      Radecki Michał

      Skoczypiec Antoni

      Sula Dawid

      Śliz Wojciech

      Ślusarczyk Tomasz

      Warcholak Maciej

      Zapała Kacper

      Żak Radosław

      Serdeczne gratulacje dla wszystkich !

       

      grudzień 2020r.

     • E(x)plory – szansa na sukces i wielka przygoda

     • Konkurs Naukowy E(x)plory został stworzony z myślą o młodych pasjonatach nauki, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza. Udział w Konkursie daje możliwość zaprezentowania pomysłów z różnych dziedzin nauki, jak również otrzymania wsparcia ze strony ekspertów oraz zaplanowania najbliższych etapów kariery zawodowej. Konkurs składa się z trzech etapów: zgłoszenia projektu poprzez formularz online, udziału w regionalnych eliminacjach w pięciu miastach Polski, odbywających się w ramach Festiwali Naukowych E(x)plory oraz finału.” – czytamy w informacji prasowej GEW na stronie konkursu (https://www.explory.pl/2020/).

      W dniach 25-27 listopada 2020 r., podczas Gdynia E(x)plory Week (GEW) młodzi naukowcy walczyli o stypendia naukowe na rozwój swoich projektów badawczych. W bieżącym roku, inaczej jak w latach ubiegłych, uczniowie naszej szkoły zgłosili aż dwa projekty, które zakwalifikowały się do finału:

      1. Celuloza bakteryjna jako baza do tworzenia biomateriałów (https://www.explory.pl/2020/naukowcy/8hanna-zurek/)

      HANNA ŻUREK (uczennica klasy 2C):Celem mojego projektu jest uzyskanie nowoczesnych biomateriałów. Planuję użyć celulozy bakteryjnej jako bazy do utworzenia substancji. Celuloza bakteryjna wytwarzana jest przez bakterie Glukonacotobacter xylinus, uzyskiwałam ją w procesie naturalnej fermentacji octowej oraz w sztucznej hodowli. Uważam, że są dwie możliwości zastosowania celulozy bakteryjnej jako biomateriału i opatrunku na trudno gojące się rany. Chcę sprawdzić, czy połączenie celulozy bakteryjnej z mieszanką opisaną w Bald’s Leechbook lekiem, który był wykorzystywany do leczenia zakażenia oka, przyniesie dobry efekt terapeutyczny. Inną możliwością wykorzystania celulozy bakteryjnej jest jej estryfikacja kwasami organicznymi w celu uzyskania biomateriału, który można użyć jako alternatywy dla polietylenu.

      Opiekun naukowy: dr Wojciech Przybylski

      2. Spektrofotometryczne badanie równowagi pH w roztworach wodnych z zastosowaniem metod numerycznych
      (https://www.explory.pl/2020/naukowcy/17-daniel-goc-piotr-panek-tymoteusz-typrowicz-jakub-podolak/)

       

      Tymoteusz Typrowicz (tegoroczny absolwent klasy C, lider zespołu oraz Daniel Goc - tegoroczny absolwent klasy E, Piotr Panek - tegoroczny absolwent klasy F i Jakub Podolak - tegoroczny absolwent klasy E ): „W ramach pracy zbadano praktyczność i rzetelność stosowania przybliżeń matematycznych przy określaniu pH roztworu wodnego z użyciem spektrofotometru i indykatorów pH. Zostały przebadane doświadczalnie 2 indykatory pH (oranż metylowy, błękit bromotymolowy) przy wykonaniu blisko 30 pomiarów laboratoryjnych. Uzyskane dane doświadczalnie zostały przetworzone z wykorzystaniem utworzonych programów informatycznych w języku Python, z implementacją teorii analizy matematycznej. Efektem pracy jest ustalenie zalecanej metodyki badania stanów równowagi indykatorów pH w roztworach z użyciem spektrofotometru. Omówiono wyznaczanie stałych opisujących przemiany wskaźników pH w roztworach. Przeprowadzono analizę błędów, jakie towarzyszą takim pomiarom.

      Opiekun naukowy: dr Wojciech Przybylski

       

      3. W tegorocznej edycji konkursu, Hania została laureatką nagrody specjalnej ufundowanej przez Ambasadę Izraela w Polsce i Fundację Zaawansowanych Technologii. Jest nią staż naukowy w Weizmann Institute of Science w Izraelu.

       


      4. Czynniki współwystępujące z niską frekwencją wyborczą wśród młodych ludzi.
      (https://www.explory.pl/2020/naukowcy/1-maja-piotrowska/)

      Maja Piotrowska - Absolwentka klasy F z 2019 r.: "Badanie miało postać internetowej ankiety, która została udostepniona w grupach na Facebook'u, skierowana do młodych dorosłych.

      Kwestionariusz zawierał około 50 pytań, które podzielono na kilka grup ..."

      Opiekun naukowy: Agata Zaręba-Piotrowska

      Szkoła: V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w KrakowieUniwersytet Jagielloński

       

       

       

       

       

       

       

     • Srebro na Międzynarodowej Olimpiadzie

     • Antoni Skoczypiec

      Uczeń klasy 3E w V Liceum Ogólnokształcącym im. Augusta Witkowskiego zdobył srebrny medal na Międzynarodowej Olimpiadzie z Astronomii i Astrofizyki.

      Gratulacje !