• Zwycięzcy pierwszej edycji konkursu GEEK

     • data: 22.09.2021r.

      Zwycięzcy pierwszej edycji konkursu GEEK (Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe)

      odebrali nagrody, z których jadna z nich to wycieczka do Warszawy!

      Relacja Gabrysi Skalniak 3H:

      "Wizyta w stolicy była przede wszystkim intensywnym przeżyciem.
      Myślę, że nigdy nie zapomnimy tego piątku, gdzie w ciągu 17 godzin zdążyliśmy dojechać  do Warszawy, zwiedzić Centrum Nauki Kopernik, odebrać zasłużone nagrody podczas uroczystości w Hotelu Logos, a następnie zrobić się na bóstwa i dostać do Filharmonii Narodowej, aby tam wziąć udział w Wielkiej Gali Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego i 40-lecia PTI.

      Sama Gala dzieliła się na cztery części – wykład i panel dyskusyjny w sprawie transhumanizmu, wręczenie nagród i wyróżnień, koncert muzyki Wojciecha Killara oraz bankiet wieczorową porą.

      Wyczerpani, ale i usatysfakcjonowani (łosoś na przystawkę – palce lizać!), powróciliśmy do hotelu. Następnego dnia żwawo ruszyliśmy w ostatni spacer po Warszawie połączony z wizytą na Niewidzialnej Wystawie, po czym udaliśmy się na dworzec aby późnym popołudniem (bez spóźnień się nie obyło, a jakże) w cudownych nastrojach powrócić do Krakowa.

      Tak więc, drodzy przyjaciele, startujcie w Konkursie GEEK, chociażby po to, aby przez jeden dzień w roku szkolnym ponownie poczuć się jak na wakacjach!"

      Strona konkursu: GEEK

    • No bo kto jak nie my?
     • No bo kto jak nie my?

     • data: 03.09.2021r.

      Ania Borowiec, nasza absolwentka.

      Matura 2009. Trudno zapomnieć wiecznie roześmianego Rudzielca, zarażającego swoim optymizmem i radością życia.

      Ania zachorowała jeszcze w liceum. Kiedy pogotowie zabierało ją spod naszej sali gimnastycznej, nikt nie przypuszczał, że choroba będzie tak podstępna, a leczenie wyjątkowo skomplikowane. Życie rządzi się swoimi prawami. Niektórych doświadcza bardziej.

      Teraz Ania potrzebuje naszej pomocy. Za kilka dni kończy się zbiórka na operację, której podjęli się specjaliści z kliniki w Aachen. Ania ma szansę powrotu do samodzielności i życia bez bólu i strachu. 

      No bo przecież kto jak nie my?

      Cała informacja o chorobie jest w odnośniku:  https://www.siepomaga.pl/plan-ani