• organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2021-2022
     • organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2021-2022

     • 1 wrzesień

      • godz. 8:00 – spotkania z wychowawcami  w wyznaczonych salach dla klas 2 i 3 po SP
      • godz. 9:00 – Msza św. W Kolegiacie św. Anny
      • godz. 10:00 – spotkanie z wychowawcami klas 1 i klas 3 maturalnych (po Gimnazjum) w wyznaczonych salach
      • godz. 12:00 – testy poziomujące z języka angielskiego dla klas 1.

      2 Wrzesień

      • Godz. 9:00 – klasy 1 – testy poziomujące  z języka niemieckiego i hiszpańskiego
      • Godz. 10:00 – 12:00 – klasy 1  – spotkania z wychowawcami (zajęcia integracyjne, spotkanie z pedagogiem i psychologiem szkolnym, zapoznajemy z procedurami GIS, MEN i KO)
      • Godz. 10:00 – 12:00 – klasy 2  – spotkania z wychowawcami (zajęcia integracyjne i informacyjne, zapoznajemy z procedurami GIS, MEN i KO)
      • Godz. 12:00 – 14:00 – wszystkie klasy 3  – spotkania z wychowawcami (zajęcia integracyjne i informacyjne, zapoznajemy z procedurami GIS, MEN i KO)

      3 wrzesień

      • Godz. 9:00 – 11:00 – klasy 1 - spotkania z wychowawcami (zapoznajemy się ze Statutem szkoły, regulaminem i przepisami BHP w szkole, kampania szczepień przeciw COVID-19, zajęcia integracyjne, spotkanie z pedagogiem i psychologiem szkolnym )
      • Godz. 9:00 – 11:00 – klasy2 - spotkania z wychowawcami (przypominamy uczniom Statut szkoły, regulamin i przepisy BHP w szkole, kampania szczepień przeciw COVID-19, zajęcia integracyjne)
      • Godz. 11:00 – 13:00 – wszystkie klasy 3 - spotkania z wychowawcami  (przypominamy uczniom Statut szkoły, regulamin i przepisy BHP w szkole, kampania szczepień przeciw COVID-19, zajęcia integracyjne)

      Sale zostaną przypisane i udostępnione na stronie internetowej szkoły dla wszystkich klas we wtorek 31 sierpnia
      Lista podręczników dla klas 1 znajduje się też w zakładce: dokumenty

       

       

     • 5.WOW! Chem :-)


     • Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów klas rozpoczynających
      i kontynuujących naukę w V Zakładzie na warsztatowe zajęcia olimpijskie
      w terminie 1 do 4 września 2021r.

      Celem zajęć jest wstępne przygotowanie do 68. Olimpiady Chemicznej w roku szkolnym 2021/2022.

      Jeśli jesteś laureatką/-em lub finalistką/-ą konkursu chemicznego lub jesteś zafascynowana/-y chemią i chcesz sprawdzić swoje możliwości i weź udział w Warsztatach

      5. WOW!Chem :-)

      Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem mailowym: WOW.Chem.VLO@gmail.com do dnia 30 sierpnia 2021 r. (termin nieprzekraczalny). W tytule maila ze zgłoszeniem proszę wpisać: 5.WOW!Chem, a w treści maila proszę podać: Imię i nazwisko oraz klasę (dane zostaną poddane weryfikacji). 31 sierpnia 2021 r. zostanie wysłana wiadomość ze szczegółowym harmonogramem zajęć na wskazany adres mailowy uczestnika.

                                                Wojciech Przybylski
      wraz z Zespołem 5. WOW!Chem :-)

     • Sukcesy naszej uczennicy w Mistrzostwach Polski w Kajakarstwie Górskim

     • data: 24.08.2021r.

      Na 73. Mistrzostwach Polski w Kajakarstwie Górskim, rozegranych 8 sierpnia na torze kajakowym na Kolnej w Krakowie, Maja Kędzierska z kl. 3Ag, zawodniczka Krakowskiego Klubu Kajakowego, zdobyła dwa brązowe medale – jeden w konkurencji C2mix (z Krzysztofem Książkiem) i drugi w zespołowej konkurencji 3 x K1 kobiet (wspólnie z olimpijką z Londynu i Rio de Janeiro Natalią Pacierpnik – na zdjęciu po lewej oraz olimpijką z Tokio Olą Stach – po prawej).

      Maju wielkie GRATULACJE !

      Maja z Natalia i Olą - brąz

      Maja z Olą Stach

      Maja z Krzysiem - brąz

     • Sukces na Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej

     • data: 16.08.2021r.

      Miło jest nam donieść o sukcesach naszych dwóch uczniów.

      Piotr Borodako z klasy 2E i Antoni Jan Skoczypiec z klasy 3E zdobyli brązowe medale na Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej Litwa 2021.

      Zawody odbyły się on-line.

      Gratulacje !!!

      Zdjęcia z zawodów są dostępne na stronie: MOF

     • 7. obóz naukowy ADAMED SmartUP dla uczniów uzdolnionych w obszarze nauk ścisłych i przyrodniczych

     • data: 16.08.2021r.

      W ubiegłym tygodniu rozpoczął się 7. obóz naukowy ADAMED SmartUP dla uczniów uzdolnionych w obszarze nauk ścisłych i przyrodniczych. Bierze w nim udział 50 nastolatków, wyłonionych w kilkuetapowej rekrutacji, w tym Piotr Musiałek z klasy 2G z naszego Liceum.

      Obóz jak co roku wypełniony jest wykładami, warsztatami i zajęciami integracyjnymi. Uczniowie mogą na nim m.in. nauczyć się programowania robotów, spróbować szycia chirurgicznego przy użyciu prawdziwych medycznych narzędzi, czy samodzielnie wykonać ciekawe eksperymenty chemiczne. Ponadto uczestnicy poznają w tym roku m.in. podstawy uczenia maszynowego czy możliwości wykorzystania rezonansu magnetycznego w badaniach naukowych. Nie zabraknie też okazji do wymiany doświadczeń między uczestnikami, dyskusji o tematach naukowych i pozanaukowych czy np. wspólnej gry w szachy. 

      Wydarzenie jest częścią programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP dla uczniów szkół ponadpodstawowych w Polsce w wieku 14-19 lat. Rekrutacja do jego kolejnej, 8. edycji rozpocznie się we wrześniu. Więcej informacji o ADAMED SmartUP oraz o możliwym do uzyskania w jego ramach stypendium, dostępnych jest na stronie adamedsmartup.pl

     • Sukces na Bank

     • data: 10.08.2021r.

      „SUKCES NA BANK!” to turniej wiedzy o finansach i ekonomii skierowany do uczniów szkół średnich (liceów i techników). W turnieju wzięły udział szkoły ze wszystkich województw w Polsce – każda zgłoszona szkoła wystawiła pięcioosobową reprezentację, która uczestniczyła w rozgrywkach.  

      Na podstawie dwóch etapów rozgrywek w szkołach (odbywających się za pomocą testu online) wyłoniono 16 najlepszych drużyn, które zaprezentowały się w teleturnieju transmitowanym w TVP3.

      Turniej jest prestiżowym projektem finansowanym przez Narodowy Bank Polski, a nadzór merytoryczny nad nim prowadzili  eksperci w zakresie ekonomii
      i finansów.

      https://www.facebook.com/SukcesNaBank

      https://sukcesnabank.pl/

      Nasi uczniowie wykazali się bardzo duża wiedzą ekonomiczną: Natalia Kłosowska z kl. II Bg, Małgorzata Franczuk z kl. II Dg, Michał Przybyło z kl. III B, Krzysztof Zachwieja z kl. III B i Leon Chłopicki z kl. II Dg.
      Młodzież miała szansę na wystąpienie w atrakcyjnym  teleturnieju emitowanym obecnie na antenie Telewizji Polskiej. W studio telewizji TVP3 w Bydgoszczy zostały nakręcone odcinki z uczniami z V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie.

      Już w najbliższą sobotę, trzeci ćwierćfinał III edycji teleturnieju Sukces Na Bank! z drużyną z naszej szkoły. Będzie się działo…

      • Oglądajcie nas w TVP3 w sobotę 14 sierpnia 2021 r. o godz. 12:05!
      • Kolejne odcinki dot. półfinału i finału w pozostałe sierpniowe soboty w TVP3 o godz. 12.05

      Reklama odcinka z naszymi uczniami na yt i zdjęcia na Fb oraz Instagramie:

      youtube

      facebook

      instagram

    • SUKCES MICHAŁA LIPCA W 53. MIĘDZYNARODOWEJ OLIMPIADZIE CHEMICZNEJ W JAPONII
     • SUKCES MICHAŁA LIPCA W 53. MIĘDZYNARODOWEJ OLIMPIADZIE CHEMICZNEJ W JAPONII

     • data:09.08.2021r.

      28 lipca 2021 r., w wersji on-line, zostały rozegrane międzynarodowe teoretyczne zawody chemiczne. Krajem organizującym zawody w bieżącym roku była Japonia.

      Spośród czwórki reprezentantów Polski Michał Lipiec (klasa 1g) okazał się najlepszym zawodnikiem zdobywając srebrny medal (39. miejsce).

      Michał już drugi raz uczestniczył w Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej – w ubiegłym roku zdobył brązowy medal. Polska reprezentacja w tegorocznych zawodach w sumie osiągnęła bardzo dobry wynik zdobywając trzy medale srebrne i jeden brązowy. Szczegółowe informacje, które ukazały się 7 sierpnia, można znaleźć na stronie internetowej:  LINK do strony

      Serdeczne gratulacje należą się przede wszystkim Michałowi, jego szkolnym opiekunom: dr. Wojciechowi Przybylskiemu, mgr Iwonie Król oraz Tomaszowi Ślusarczykowi i Wszystkim, którzy w jakikolwiek przyczynili się do jego sukcesu.

      Trzymamy kciuki za Michała i jego następne wystąpienia na międzynarodowych zawodach i życzymy zdobycia złotego medalu – kto wie – może już w przyszłym roku, na 54. Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej w Tiencin, w Chinach.

     • Wyróżnienie w Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistycznej "Ventspils 2021"

     • data: 09.08.2021r.

      URSZULA OBIREK uczennica klasy 3Gg  wzięła udział w warsztatach przygotowujących do MOL, które odbyły się w Lewinie Kłodzkim prowadzonych przez Fundację Matematyków Wrocławskich, a następnie reprezentowała Polskę w finale 18 Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej "Ventspils 2021". 

      Miło mi poinformować, że Ula zdobyła wyróżnienie (Honorable Mentions), a wyniki olimpiady dostępne są na stronie internetowej olimpiady.

      Gratulacje !

     • ZŁOTY MEDAL NA MIĘDZYNARODOWEJ OLIMPIADZIE MATEMATYCZNEJ

     • W dniach 14-24 lipca 2021 roku odbyły się zawody Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej.

      RADOSŁAW ŻAK z klasy 3e (nauczyciel: prof. Jacek Dymel) zdobył ZŁOTY MEDAL!

      Serdecznie gratulujemy!

      Ponadto każdy z pozostałych reprezentantów Polski zdobył srebrny medal. Byli to: Juliusz Banecki, Antoni Buraczewski, Paweł Gadziński, Korneliusz Obarski i Łukasz Orski. W efekcie reprezentacja Polski zajęła wysokie 13 miejsce.

      Bardzo dziękujemy  pracownikom Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego:

      Dominikowi Burkowi, prof. dr. hab. Grzegorzowi Kapustce i dr. Tomaszowi Kobosowi za wieloletnią opiekę nad Radkiem!

      Link do strony IMO z wynikami.

     • V Etap rekrutacji

     • data: 02.08.2021r.

      V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w rekrutacji uzupełniajacej dysponuje tylko 2 miejscami do klasy FH o profilu biologiczno - chemicznym.

      Termin składania wniosku do rekrutacji uzupełniajacej:

      3 sierpnia (wtorek) - w godzinach: 11.00 – 14.00  w pracowni informatycznej w V LO

      5 sierpnia (czwartek) - w godzinach: 11.00 – 14.00  w pracowni informatycznej w V LO

      16 sierpnia 2020 roku do godz. 12.00 Szkolna Komisja Rekrutacyjna w V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie poda do publicznej wiadomości listy przyjętych do oddziałów klas I po rekrutacji uzupełniającej - tablice ogłoszeń w holu głównym V LO.