• Aktualności

    • 14.03.2023
     • Veni, vidi, vici!

      Veni, vidi, vici!

      W dniu 14 marca nasza szkoła zmierzyła się z I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Turnieju Noworocznym zorganizowanym w hali sportowej TS Wisła. Nasze reprezentacje rywalizowały z przeciwnikami w koszykówce i siatkówce, wygrywając 3 mecze z 4! Chcelibyśmy podziękować piątkowiczom za aktywne kibicowanie oraz uczestnictwo w tym wspólnym wydarzeniu, które, mamy nadzieję, ponownie stanie się coroczną tradycją. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w przygotowaniu turnieju, a "Jedynce" za współzawodnictwo!

      Poniżej zamieszczamy część zdjęć spośród kilku tysięcy zrobionych ; )

    • 11.01.2023
     • Drugi wykład z serii “Obiadów Piątkowych”

      Drugi wykład z serii “Obiadów Piątkowych”

      Drugi już wykład z serii Obiadów Piątkowych czyli naszej aranżacji funkcjonującej kiedyś Wszechnicy Witkowskiego. Prowadził go Sz. P. Łukasz Kwiatek – filozof, kognitywista Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych na temat “Czy Szympansy myślą logicznie?”. Już po raz drugi publiczność dopisała, a temat szczególnie spodobał się klasom o profilu biologiczno-chemicznym. Cieszymy się, że Obiady Piątkowe cieszą się takim zainteresowaniem i liczymy na kolejne współprace.

    • 20.12.2022
     • Koncert gwiazdkowy 19 i 20 grudnia 2022

      Koncert gwiazdkowy 19 i 20 grudnia 2022

      Koncert gwiazdkowy był w V Liceum wieloletnią tradycją, wspominaną przez wielu nauczycieli i absolwentów. Wydarzenie znane na cały Kraków. Nam niestety (w imieniu członków samorządu) nie udało się już go zobaczyć. Wyproszony przez wielu, koncert stał się jedną z naszych głównych ambicji, a w czasach kandydatury naszym sztandarowym postulatem (ex aequo z Turniejem Noworocznym). Po wielu wysiłkach, 19 grudnia 2022 z dumą oglądaliśmy pierwszy od kilku lat Koncert Gwiazdkowy V LO. 

      Było to wręcz teatralne przedstawienie, w którym wzięła udział bardzo szeroka gama artystów. Oprócz wykonań uczniów, widzieliśmy występy Chóru VLO, naszych nauczycieli czy grupy hiszpańskiej z piosenką “Burrito Sabanero” – niezwykle wyczekiwaną. Pojawiły się aranżacje jazzowe i rockowe znanych kolęd, a także zaskakujące połączenia głosów. Jednym zdaniem - Koncert w pełni dorósł do postawionych mu oczekiwań, opartych przecież na legendzie.

      Fundusze zebrane podczas Koncertu zostały przekazane na Hospicjum Świętego Łazarza.

      Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji wydarzenia, w szczególności prof. Koszałce, artystom oraz niezwykle licznej publiczności.

    • 12.12.2022
     • Szlachetna Paczka 2022 - Podsumowanie

      Szlachetna Paczka 2022 - Podsumowanie

      Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczną edycję Szlachetnej Paczki! W tym roku pomagaliśmy potrzebującej rodzinie przybyłej do Polski z Ukrainy. Wspólnymi siłami zebraliśmy 26 paczek wypełnionych żywnością, środkami higienicznymi i chemicznymi, ubraniami oraz prezentami. Oprócz tego zebraliśmy poprzez serwis zrzutka.pl astronomiczną sumę pieniędzy, za którą zakupiony został m.in. kurs prawa jazdy dla rodziny, pralka i wyposażenie domowe. Dziękujemy wszystkim przynoszącym rzeczy, wszystkim wspierającym finansowo i wszystkim pomagającym przy pakowaniu.          


      Poniżej zamieszczamy link do rozliczenia wydatków: https://docs.google.com/document/d/1glagAks614noGDExHtLAvZ-BiSjaEOeg69duqGqdRQ8A/edit?usp=sharing

    • 05.12.2022
     • Szlachetna Paczka 2022

      Szlachetna Paczka 2022

      Zapraszamy całą społeczność VLO do współtworzenia Szkolnej Szlachetnej Paczki 2022 dla potrzebującej rodziny. Jak co roku wspieramy Szlachetną Paczkę i przygotowujemy prezent dla jednej z rodzin. W tym roku pomagamy czteroosobowej rodzinie z Ukrainy, która z powodu wojny zmaga się z wieloma trudnościami. Więcej o rodzinie Pani Lucyny możecie przeczytać na stronie Szlachetnej Paczki, do której zamieszczamy link pod spodem:
      https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/100363/2514                                                        Rzeczy i produkty do paczki można przynosić do piątku 9.12

    • 29.11.2022
     • Nie okrągła, ale równie ważna

      Nie okrągła, ale równie ważna

      Z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, we wtorek 29 listopada śpiewaliśmy razem pieśńi patriotyczne w towarzystwie chóru i przy akompaniamencie fortepianu. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się dołączyć! Serdeczne dzięki dla Profesora Kmiecika za akompaniament, dla Profesora Kobylca za pomoc w organizacji, a Pani Profesor Borcz ślicznie dziękujemy za podzielenie się historią o dziadku.