•  

      

     Zapraszamy od poniedziałku do piątku

     8.00 – 16.00

      

     • Biblioteka V LO zaprasza

     • Nasz księgozbiór obejmuje ponad 20 tys. egzemplarzy, wśród których znajdują się pozycje z gatunku literatury pięknej, popularnonaukowej oraz podręczniki dla szkół ponadpodstawowych, często na poziomie akademickim.
      Wypożyczanie, rezerwacja oraz prolongaty odbywają się przy pomocy systemu bibliotecznego e-biblio zintegrowanego z dziennikiem Librus, dzięki czemu każdy z uczniów może swobodnie przeglądać zawartość katalogu w sposób zdalny.
      Biblioteka szkolna mieści się na parterze. W jej skład wchodzą następujące pomieszczenia: wypożyczalnia, czytelnia oraz magazyn. W czytelni uczniowie mogą korzystać z księgozbioru podręcznego, a także przeglądać czasopisma zakupione przez Radę Rodziców. Prenumerujemy następujące tytuły: Polityka, Newsweek, Tygodnik Powszechny, Młody Kraków, Chemia w szkole, National Geographic, Charaktery, Alma Mater i inne.
      Biblioteka uczestniczy w życiu Szkoły, organizując różnego rodzaju akcje czytelnicze oraz konkursy, na przykład raz w roku zapraszamy uczniów do udziału w tradycyjnym konkursie Mistrz Ortografii V LO, zaś raz w miesiącu odbywają się spotkania Klubu Czytelniczego Zakładka. Na przerwie i nie tylko zapraszamy uczniów do zrelaksowania się na wygodnych fotelach, zagrania w szachy i wybrania książki, którą można zabrać do domu w ramach akcji bookcrossingu. Każdy czytelnik jest u nas zawsze jak najmilej widziany - jeśli tylko nie twierdzi, że na Rajskiej mają ładniej:).