VI Edycja Festiwalu μBot 2019

Dodane przez

STARTUJEMY  - 8 CZERWIEC 2019 r.

Zaczynamy i zapraszamy
na 6. edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Robotycznego μBot 2019
im. Agnieszki Tarnówki - Stec
Festiwal odbywa się w murach V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie.
Przez dzień pełen wrażeń roboty będą rywalizować w różnych konkurencjach:

- Lego Sumo
- Lego LineFollower
- Open MiniSumo
- Open LineFollower
- Freestyle
Kliknij na zdjęcie i zobacz informację o Festiwalu w RMF FM

Zabawa trwa !!!
Dziękuję bardzo "SUPER DRUŻYNIE", czyli Absolwentom i Uczniom V LO
bez których nie byłoby możliwe zorganizowanie tego wydarzenia.
Dziękuję bardzo wszystkim PARTNEROM i SPONSOROM,
dzięki którym mogliśmy zorganizować Festiwal i ufundować nagrody.
Oto ONI:

ABB
SAiP V LO w Krakowie
Rada Rodziców V LO w Krakowie
PTI Oddział Małopolski
RMF FM
Starbucks
Badge4U

Dziękuję również wszystkim uczestnikom za wspaniałe emocje i fajną rywalizację.
To wy pokazujecie wszystkim, że nie trzeba się nudzić
ale można  wspaniale bawić się poprzez naukę
i tworzyć według własnych projektów nowe technologie.


I NAGRODZENI:




Wspaniałe wieści !!!

Dodane przez

 

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie,

Z wielką radością chcę Was poinformować,
  że  w przyszłym roku szkolnym 2019/2020
V Zakład będzie pracował w trybie jednozmianowym.
Dziękuję bardzo wszystkim,
którzy przyczynili się do tego.

Wasz ukochany XVI Kierownik

Sądzę także,
 że jest to interesująca wiadomość
dla Kandydatów do Naszej Szkoły.

Chemiczna wygrana!

Dodane przez

 

18 maja 2019 roku odbyła się gala zakończenia XI Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego im. I. Łukasiewicza, którego organizatorem jest Politechnika Rzeszowska.
Poniżej krótka galeria zdjęć z tego wydarzenia (Na zdjęciach: prof. dr hab. inż. Dorota Antos – Dziekan Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej, dr Janusz Pusz – Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego oraz Sebastian Machera – Zwycięzca tegorocznej edycji konkursu.)

 


Występ Chórów na Rynku w Krakowie

Dodane przez

 

Krakowski Parlament Młodzieży

Dodane przez

W dniach 27-28 maja trwały obrady Krakowskiego Parlamentu Młodzieży I kadencji.

Ustawa o ciszy wyborczej (czyli efekt pracy całego zepołu) została,
jako JEDYNA spośród 5 projektów przyjęta w głosowaniu.
Dodatkowo URSUS zdobył nagrodę dla najlepszego klubu poselskiego KPM I kadencji.

W kategorii indywidualnej przewodniczący klubu  Józef Bartosz
został wyróżniony jako trzeci najlepszy mówca.

Oto autororzy sukcesu, a było ich 20 :
Józef Bartosz
Piotr Rodak
Julia Mizera
Jakub Przelaskowski
Kuba Bryksy
Maciej Kozłowski
Kamil Turczynowski
Konrad Turczynowski
Wojtek Śliz
Karolina Kot
Marcin Pijaj
Łukasz Bargieł
Kacper Godziek
Kuba Bush
Jasiek Wygnany
Michał Gądek
Karol Barta
Franciszek Feliks Zieliński
Jakub Turdza
Bartek Ostafin

Na zamieszczonym zdjęciu widzimy posłów URSUSa wraz z nagrodami: pucharem oraz nagrodą zbiorową.


XLIII Olimpiada Artystyczna

Dodane przez

Z radością informujemy o osiągnięciach w XLIII Olimpiadzie Artystycznej w sekcji historii sztuki.

Tytuł laureata 2 miejsca uzyskała Agnieszka Kluszczyńska, uczennica klasy 2a

Gratulujemy!


Operacja MATURA zakończona

Dodane przez

 

Drodzy Absolwenci
nadszedł czas na zasłużony dla Was wypoczynek,
dziękujemy Wam za trzy wspólnie spędzone lata w murach naszego Liceum.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
życzy Wam spełniania marzeń,
osiągania wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym,
samych pogodnych dni i wspaniałych przygód w te najdłuższe dla Was wakacje.

Szanowni Rodzice
dziękujemy bardzo za zaangażowanie w życie szkoły,
za pomoc w organizacji matur
oraz za prezent od maturzystów-2019 – Ściankę i rollupy,
które będą służyły szkole przez wiele lat.

Dziękujemy !!!


Konkurs Logiczny

Dodane przez

Finał XXXI Olimpiady Filozoficznej

Dodane przez

Z radością informujemy o sukcesach naszych uczniów w tegorocznym finale XXXI Olimpiady Filozoficznej, który odbył się w Uniwersytecie Warszawskim i Polskiej Akademii Nauk.

Laureatem IV miejsca został Józef Bartosz z klasy 2b.

Tytuł finalisty zdobyli:

Jakub Babuśka (3b),
Jan Gałek (1c),
Kamil Gryczyński (3a),
Barbara Węgrzyn (2a).

Gratulujemy !!!

Dni otwarte V LO

Dodane przez

Zapraszamy na Dzień Otwarty V LO
Drogi Absolwencie Szkoły Gimnazjalnej i Podstawowej
Przyjdź zobaczyć jak wygląda nasza szkoła i porozmawiaj
z Dyrekcją, Komisją Rekrutacyjną, Nauczycielami,
Samorządem Uczniowskim i Uczniami.
Przyjdź z Rodzicami,  Sam,  z Koleżanką lub z Kolegą
aby na własne oczy przekonać się jak jest u nas w szkole.
„Nie taki diabeł straszny jak go malują”
  Zapraszamy  w piątek 17 maja od godz. 14:00  do 18:00

Serdecznie zapraszamy !

PROGRAM   DNIA   OTWARTEGO      
w V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie, ul. Studencka 12
Piątek, 17 maja 2019, godziny 14.00 – 18.00 

 

PROGRAM   DNIA   OTWARTEGO      

w V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie, ul. Studencka 12

Piątek, 17 maja 2019, godziny 14.00 – 18.00 

Godzina

Forma prezentacji szkoły

Nr sali

 

 

 

14:00-18:00

Spotkanie z Komisją Rekrutacyjną – informacje o rekrutacji do szkoły

29

godz. 15:00
i godz. 17:00

Spotkanie z dyrektorem szkoły Stanisławem Pietrasem
godz. 15:00 - kandydaci po szkole podstawowej
godz. 17:00 - kandydaci po szkole gimnazjalnej

aula

14:00-18:00

Prezentacje uczniowskie o szkole, profilach i Samorządzie Uczniowskim

20 i 21

14:00-15:30

Prezentacja Chóru szkolnego

25

14:00-18:00

JĘZYK ANGIELSKI:

2

14.00-15.00 - Ewa Dudek - przedstawienie uczenia

 j. angielskiego poziomami

14.00-15.20 - Aga Olszewska - przedstawienie uczenia

j. angielskiego poziomami/przedstawienie

wymiany ze szkolą w USA

14.00-15.00 - Elżbieta Napiorkowska - przedstawienie pracy teatru w j.angielskim

15.00-16.00 - Elżbieta Kandyba -przedstawienie uczenia

 j. angielskiego poziomami

16.00-17.00 - Krystyna Klimek/Agnieszka Sowinska - przedstawienie uczenia j. angielskiego poziomami

17.00-18.00 - Agnieszka Sowinska - przedstawienie uczenia j.angielskiego poziomami

14:00-15:30

Prezentacja wymiany o Izraelu

2

14:00-18:00

Degustacja potraw francuskich przygotowanych przez uczniów liceum.
Prezentacje multimedialne o tematyce francuskiej: terytoria zamorskie, regiony francuskie.
Quizy wiedzy o Francji
Kącik melomana - prezentacja ulubionych utworów uczniów.
Dlaczego warto uczyć się francuskiego?
Co w trawie piszczy czyli nasze francuskie osiągnięcia
Układanie puzzli

01

 

14:30-18:00

Pokazy doświadczeń fizycznych z zakresu elektromagnetyzmu i optyki (uczniowie pod opieką prof. T. Zająca)

22

14:00-18:00

pokazy doświadczeń chemicznych oraz gry odnoszące się do chemii (uczniowie pod opieką prof. Z. Fryta)

27

14:00-18:00

Film przyrodniczy



19

 W trakcie projekcji przygotowywanie pokazu wybarwiania bakterii.

Barwienie bakterii metodą Grama które poprzedzi krótki wykład ucznia (Szymczuk Dominik) o tym po co w ogóle taka zabawa.

Oglądanie przez mikroskop barwienia oraz prezentacja okazów i wyposażenia pracowni biologicznej.

14:00-18:00

Pracownia biologiczna – pokaz preparatów i zwierząt

17

15:00-17:00

Gry matematyczne z profesorem Jackiem Dymelem

18

14:00-18:00

język włoski to atrakcje - gry, quizy i poczęstunek

33

14:00-18:00

Projekt pt. Przedsiębiorcza klasa

37

14.10 - 14.30 Wykład I  

Czym jest przedsiębiorczość i kiedy jest przydatna?

14.30 - 14.45  Kahoot

15.10 - 15.30 Wykład II

Nauka PP w naszej szkole - metoda projektu

16.10 - 16.30 Wykład III

Moja własna firma, czyli wprowadzenie do PP

16.30 - 16.45 Kahoot

17.00 - Wykład IV

Najlepsze cechy przedsiębiorcy - jak je rozwinąć?

14:00-18:00

konkursy, quizy, kahooty z nagrodami oraz poczęstunek dla odwiedzających język hiszpański

13A

14:00-18:00

День открытых дверей

1

Dzień otwarty - język rosyjski -

 

Cześć! Co słychać? Jak masz na imię?

Prezentacje multimedialne.

Quizy - niespodzianki. Co to jest ucha i noski?

Alfabet rosyjski - uczymy się pisać po rosyjsku.

Skorogoworki - połamańce językowe

Odin, dwa, tri - liczymy po rosyjsku.

Ciajepitije po-russki - herbata po rosyjsku.

Prezentacja podręczników do języka rosyjskiego do klasy 1 średniej szkoły.

14:00-18:00

 

14:00-18:00

Co można zrobić na drukarce 3D

 

Klasa humanistyczna - uczniowie z klasy 1A wraz z prof. Kobylcem opowiadają o profilu humanistycznym

INF1

 

32

 

14:00-18:00

 

 

 

15:00

 


14:00-18:00

Quizy, kahooty z nagrodami oraz poczęstunek dla odwiedzających,
 przedstawienie nauczania poziomami,

program DSD i prezentacja wymiany z gimnazjum
w Seesen/Niemcy,
prezentacja Dlaczego warto się uczyć jęz.niemieckiego.


Konkurs geograficzny

 

RoboTeam V LO

 

13

 

 

16

 

26