Aktualny plan lekcji 2018/2019

Dodane przez


Operacja MATURA zakończona

Dodane przez

 

Drodzy Absolwenci
nadszedł czas na zasłużony dla Was wypoczynek,
dziękujemy Wam za trzy wspólnie spędzone lata w murach naszego Liceum.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
życzy Wam spełniania marzeń,
osiągania wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym,
samych pogodnych dni i wspaniałych przygód w te najdłuższe dla Was wakacje.

Szanowni Rodzice
dziękujemy bardzo za zaangażowanie w życie szkoły,
za pomoc w organizacji matur
oraz za prezent od maturzystów-2019 – Ściankę i rollupy,
które będą służyły szkole przez wiele lat.

Dziękujemy !!!


Konkurs Logiczny

Dodane przez

Dni otwarte V LO

Dodane przez

Zapraszamy na Dzień Otwarty V LO
Drogi Absolwencie Szkoły Gimnazjalnej i Podstawowej
Przyjdź zobaczyć jak wygląda nasza szkoła i porozmawiaj
z Dyrekcją, Komisją Rekrutacyjną, Nauczycielami,
Samorządem Uczniowskim i Uczniami.
Przyjdź z Rodzicami,  Sam,  z Koleżanką lub z Kolegą
aby na własne oczy przekonać się jak jest u nas w szkole.
„Nie taki diabeł straszny jak go malują”
  Zapraszamy  w piątek 17 maja od godz. 14:00  do 18:00

Serdecznie zapraszamy !

PROGRAM   DNIA   OTWARTEGO      
w V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie, ul. Studencka 12
Piątek, 17 maja 2019, godziny 14.00 – 18.00 

 

PROGRAM   DNIA   OTWARTEGO      

w V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie, ul. Studencka 12

Piątek, 17 maja 2019, godziny 14.00 – 18.00 

Godzina

Forma prezentacji szkoły

Nr sali

 

 

 

14:00-18:00

Spotkanie z Komisją Rekrutacyjną – informacje o rekrutacji do szkoły

29

godz. 15:00
i godz. 17:00

Spotkanie z dyrektorem szkoły Stanisławem Pietrasem
godz. 15:00 - kandydaci po szkole podstawowej
godz. 17:00 - kandydaci po szkole gimnazjalnej

aula

14:00-18:00

Prezentacje uczniowskie o szkole, profilach i Samorządzie Uczniowskim

20 i 21

14:00-15:30

Prezentacja Chóru szkolnego

25

14:00-18:00

JĘZYK ANGIELSKI:

2

14.00-15.00 - Ewa Dudek - przedstawienie uczenia

 j. angielskiego poziomami

14.00-15.20 - Aga Olszewska - przedstawienie uczenia

j. angielskiego poziomami/przedstawienie

wymiany ze szkolą w USA

14.00-15.00 - Elżbieta Napiorkowska - przedstawienie pracy teatru w j.angielskim

15.00-16.00 - Elżbieta Kandyba -przedstawienie uczenia

 j. angielskiego poziomami

16.00-17.00 - Krystyna Klimek/Agnieszka Sowinska - przedstawienie uczenia j. angielskiego poziomami

17.00-18.00 - Agnieszka Sowinska - przedstawienie uczenia j.angielskiego poziomami

14:00-15:30

Prezentacja wymiany o Izraelu

2

14:00-18:00

Degustacja potraw francuskich przygotowanych przez uczniów liceum.
Prezentacje multimedialne o tematyce francuskiej: terytoria zamorskie, regiony francuskie.
Quizy wiedzy o Francji
Kącik melomana - prezentacja ulubionych utworów uczniów.
Dlaczego warto uczyć się francuskiego?
Co w trawie piszczy czyli nasze francuskie osiągnięcia
Układanie puzzli

01

 

14:30-18:00

Pokazy doświadczeń fizycznych z zakresu elektromagnetyzmu i optyki (uczniowie pod opieką prof. T. Zająca)

22

14:00-18:00

pokazy doświadczeń chemicznych oraz gry odnoszące się do chemii (uczniowie pod opieką prof. Z. Fryta)

27

14:00-18:00

Film przyrodniczy



19

 W trakcie projekcji przygotowywanie pokazu wybarwiania bakterii.

Barwienie bakterii metodą Grama które poprzedzi krótki wykład ucznia (Szymczuk Dominik) o tym po co w ogóle taka zabawa.

Oglądanie przez mikroskop barwienia oraz prezentacja okazów i wyposażenia pracowni biologicznej.

14:00-18:00

Pracownia biologiczna – pokaz preparatów i zwierząt

17

15:00-17:00

Gry matematyczne z profesorem Jackiem Dymelem

18

14:00-18:00

język włoski to atrakcje - gry, quizy i poczęstunek

33

14:00-18:00

Projekt pt. Przedsiębiorcza klasa

37

14.10 - 14.30 Wykład I  

Czym jest przedsiębiorczość i kiedy jest przydatna?

14.30 - 14.45  Kahoot

15.10 - 15.30 Wykład II

Nauka PP w naszej szkole - metoda projektu

16.10 - 16.30 Wykład III

Moja własna firma, czyli wprowadzenie do PP

16.30 - 16.45 Kahoot

17.00 - Wykład IV

Najlepsze cechy przedsiębiorcy - jak je rozwinąć?

14:00-18:00

konkursy, quizy, kahooty z nagrodami oraz poczęstunek dla odwiedzających język hiszpański

13A

14:00-18:00

День открытых дверей

1

Dzień otwarty - język rosyjski -

 

Cześć! Co słychać? Jak masz na imię?

Prezentacje multimedialne.

Quizy - niespodzianki. Co to jest ucha i noski?

Alfabet rosyjski - uczymy się pisać po rosyjsku.

Skorogoworki - połamańce językowe

Odin, dwa, tri - liczymy po rosyjsku.

Ciajepitije po-russki - herbata po rosyjsku.

Prezentacja podręczników do języka rosyjskiego do klasy 1 średniej szkoły.

14:00-18:00

 

14:00-18:00

Co można zrobić na drukarce 3D

 

Klasa humanistyczna - uczniowie z klasy 1A wraz z prof. Kobylcem opowiadają o profilu humanistycznym

INF1

 

32

 

14:00-18:00

 

 

 

15:00

 


14:00-18:00

Quizy, kahooty z nagrodami oraz poczęstunek dla odwiedzających,
 przedstawienie nauczania poziomami,

program DSD i prezentacja wymiany z gimnazjum
w Seesen/Niemcy,
prezentacja Dlaczego warto się uczyć jęz.niemieckiego.


Konkurs geograficzny

 

RoboTeam V LO

 

13

 

 

16

 

26

 

Finał XXXI Olimpiady Filozoficznej

Dodane przez

Z radością informujemy o sukcesach naszych uczniów w tegorocznym finale XXXI Olimpiady Filozoficznej, który odbył się w Uniwersytecie Warszawskim i Polskiej Akademii Nauk.

Laureatem IV miejsca został Józef Bartosz z klasy 2b.

Tytuł finalisty zdobyli:

Jakub Babuśka (3b),
Jan Gałek (1c),
Kamil Gryczyński (3a),
Barbara Węgrzyn (2a).

Gratulujemy !!!

Zmarła Pani Maria Ziółkowska

Dodane przez

Z przykrością i żalem zawiadamiamy o śmierci
wieloletniej nauczycielki języka polskiego w V LO.



Sukcesy naszych uczniów

Dodane przez

 

Z radością informujemy o sukcesie naszych uczniów.

Zespół z V LO otrzymał nagrodę główną w Konkursie na Najlepszą Reklamę Mądrej Książki Roku 2018 (w kategorii książka dla dorosłych).

Uniwersytet Jagielloński jest organizatorem konkursu Mądra Książka Roku, w którym nagradzane są publikacje popularyzujące naukę. W ramach tego przedsięwzięcia rozpisano konkurs na filmową reklamę jednej z nominowanych książek. Do finału zmagań weszły trzy zespoły z V Zakładu, zaś na najwyższym stopniu podium stanęła grupa w składzie:

Aleksandra Łuszczki (2F), Ewa Rypel (2F), Zuzanna Stawiska (2A) oraz absolwent klasy 3J – Maciej Kędzierski.

Nagrodą są warsztaty w redakcji „Gazety Wyborczej” oraz bilety dla całej szkoły na wybrany seans w jednym z krakowskich kin.

Pierwsze miejsce grupa zajęła ex aequo z zespołem z II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie (zwycięzcy w kategorii książka dla dzieci). 

 

Gorąco gratulujemy Zwycięzcom! Poniżej link do strony konkursu oraz dokumentacja fotograficzna z gali finałowej.



Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Dodane przez

                                                                                               

WCIĄŻ  WŚRÓD  NAJLEPSZYCH!

13 kwietnia 2019 r. odbył się, tradycyjnie  we Wrocławiu,  ogólnopolski finał kolejnej edycji  Międzynarodowej Olimpiady  Lingwistyki  Matematycznej.
Nasze  Liceum  reprezentowała grupa 5 uczennic i uczniów :
-Anna Gut (III „g”)
-Milena  Malcharek (III „h”)
-Julian Leśniak ( II „e”)
-Karol Musiał ( II „h”)
-Radosław Żak ( I „e”).
Wszyscy uzyskali tytuły finalistów-czego Im serdecznie gratulujemy!
( Uczestnikami finału opiekował się p.Andrzej Kos)

                                                                     

XIII Olimpiada Mediewistyczna

Dodane przez

Kolejny raz nasi uczniowie okazali się wielkimi mistrzami. Nie chodzi tu o Zakon Krzyżacki, lecz o zwycięstwo w XIII Olimpiadzie Mediewistycznej w Czersku.

Na 7 laureatów aż czworo to piątkowicze:
Karol Barta z 2 B, Wojciech Pudełko z 2 A, Aleksandra Mieszaniec z 2 J i Jakub Przelaskowski z 2 A.

Finalistami zostali: Kacper Boś z 3 J, Szymon Sak z 2 B oraz Jan Balcerowski z 2 B.

Opiekunami naszej reprezentacji byli profesorowie: Stanisław Garlicki, Rafał Kobylec i Józef Jaworski.
Pamiątkowe zdjęcie wykonaliśmy w polskim Stonehenge, czyli przy kręgach kamiennych w Odrach. Moc płynąca z kamieni, ale przede wszystkim ogromna wiedza przyniosły efekty.


Chemiczne sukcesy Piątkowiczów

Dodane przez

Z początkiem maja zostały ogłoszone ostateczne wyniki LXV Olimpiady Chemicznej, znane są również wyniki ogólnopolskich konkursów chemicznych – zatem czas na podsumowanie chemicznych tegorocznych sukcesów Piątkowiczów.

LXV Olimpiada Chemiczna

W bieżącym roku szkolnym, 2018/2019, po ogromnym sukcesie 2.WOW!Chem-u (czyli: 2. Wewnątrzszkolnych Olimpijskich Warsztatów Chemicznych, które odbywały się w pod koniec sierpnia) do 1. etapu olimpiady zgłosiło się 36 zawodników, z czego 27 zakwalifikowało się do 2. etapu olimpiady (największa ilość uczestników pochodzących z jednej szkoły!). Kwalifikację do finału (3. etapu) uzyskało 11 uczniów (i tu znów padł rekord – to też największa ilość uczestników pochodzących z jednej szkoły!). W nagrodę, sponsor tegorocznej olimpiady, firma SYNTHOS, ufundowała dla uczniów z Okręgu Krakowskiego, fartuchy laboratoryjne.

Od lewej: Tomasz Ślusarczyk, Szymon Kessler, Sebastian Machera, Michał Drabik, Filip Kania, Szymon Błazucki, Tomasz Motyczyński, Tomasz Sternalski, Bartosz Ciborowski, Paweł Bonarek.

W klasyfikacji finałowej znów, spośród wszystkich szkół w Polsce, największą liczbą laureatów (licząc wszystkich zaproszonych na uroczystość zakończenia tegorocznej edycji olimpiady) może się poszczycić nasza szkoła – wielkie BRAWA! Ale nie koniec na tym, spośród laureatów jest również reprezentant na 51. Międzynarodową Olimpiadę Chemiczną, która w bieżącym roku odbędzie się w Paryżu w dniach 21-30 lipca – jest nim Dominik Bałaban (klasa 2c, profil matematyczno-chemiczny).

Tradycyjne już zdjęcie przy pomniku Marii Skłodowskiej-Curie w gmachu Politechniki Warszawskiej w dniu zawodów 3 etapu LXV Olimpiady Chemicznej.

Od lewej: Tomasz Sternalski, Tomasz Motyczyński, Szymon Błazucki, Szymon Kessler, Filip Kania, Michał Drabik, Sebastian Machera, Tomasz Ślusarczyk, Bartosz Ciborowski, Dominik Bałaban, Paweł Bonarek.

Tuż przed rozpoczęciem etapu laboratoryjnego w salach Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej.

W osiągnięciu tych sukcesów pomogli również nauczyciele-opiekunowie:

Laureaci:

1. Dominik Bałaban (klasa 2c, mat.-chem., opiekun: Wojciech Przybylski)

2. Tomasz Ślusarczyk (klasa 2g, mat.-fiz., opiekunowie: Iwona Król, Wojciech Przybylski)

3. Filip Kania (klasa 3f, biol.-chem., opiekunowie: Wojciech Przybylski, Iwona Król)

4. Sebastian Machera (klasa 3c, mat.-chem., opiekun: Wojciech Przybylski)

Wyróżniony:

5. Michał Drabik (klasa 3i, biol.-chem., opiekunowie: Iwona Król, Wojciech Przybylski)

Finaliści:

6. Paweł Bonarek (klasa 2c, mat.-chem., opiekunowie: Wojciech Przybylski, Iwona Król)

7. Tomasz Sternalski (klasa 3c, mat.-chem., opiekun: Wojciech Przybylski)

8. Bartosz Ciborowski (klasa 3c, mat.-chem., opiekun: Wojciech Przybylski)

9. Szymon Kessler (klasa 3c, mat.-chem., opiekun: Wojciech Przybylski)

10. Tomasz Motyczyński (klasa 2f, biol.-chem., opiekunowie: Wojciech Przybylski, Zbigniew Fryt)

11. Szymon Błazucki (klasa 2d, mat.-fiz., opiekunowie: Zbigniew Fryt, Wojciech Przybylski)

Uczniowie brali również udział w wielu konkursach chemicznych o zasięgu ogólnopolskim, wśród nich na szczególną uwagę zasługują sukcesy (podana niżej liczba osób dotyczy tych, którzy uczestniczyli w finałowych etapach):

·         II Ogólnopolski Konkurs Biotechnologiczny Politechniki Warszawskiej – dwoje uczestników, w tym laureatka 1. miejsca: Milena Malcharek, 3h, oraz laureat 3. miejsca: Sebastian Machera, 3c;

·         V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego Trzech Wydziałów Politechniki Łódzkiej – jeden uczestnik, laureat 3. miejsca: Sebastian Machera, 3c;

·         VIII edycja Europejskiego Konkursu Chemicznego EChemTest – siedmioro uczestników (w tym laureaci-zwycięzcy etapu krajowego: Karol Proszak, 2f, – 1. miejsce; Tomasz Motyczyński, 2f, – 4. miejsce; Jakub Hus, 1c, – 5. miejsce oraz wyróżnieni: Zuzanna Błocka, 3c; Maciej Pazera, 3c; Karol Dziedzic, 3h; Krzysztof Kasparek, 3h);

·         XI Ogólnopolski Podkarpacki Konkurs Chemiczny im. Ignacego Łukasiewicza – dwóch uczestników (w tym zwycięzca konkursu: Sebastian Machera, 3c; równocześnie uczniom-uczestnikom z naszej szkoły przypadła nagroda zespołowa – I miejsce);

·         XIII Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Uniwersytetu Śląskiego – siedmioro uczestników, w tym laureaci i finaliści (największa liczba uczniów-uczestników finału);

·         XXVII Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Politechniki Śląskiej – dziewięcioro uczestników, w tym laureaci i finaliści (największa liczba uczniów-uczestników finału);

·         XXXIV Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Politechniki Warszawskiej – czworo uczestników, w tym wyróżniony: Szymon Błazucki, 2d, oraz finaliści;

 

WSZYSTKIM uczestnikom zawodów oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!