WYTYCZNE MATURALNE-Procedury Bezpiecznego przeprowadzenia matury

Dzień dobry

Drodzy Absolwenci V Zakładu

W związku z tym, że na dzień dzisiejszy matura planowana jest od 8 czerwca, w szkole opracowywane są procedury bezpiecznego przeprowadzania matur.

Po opracowaniu wszystkich procedur wewnętrznych szkoły oraz po otrzymaniu procedur z CKE zostaniecie o nich poinformowani oddzielną wiadomością.

W lutym rozdałam Wam w szkole  kody potrzebne do zalogowania się do systemu OBIEG
na stronie internetowej oke.krakow.pl

Kody te służą do sprawdzenia wyników matur ale także do sprawdzenia poprawności wprowadzonych danych i egzaminów oraz przypisania SALI, w której piszecie dany egzamin.

W tym roku ze względów bezpieczeństwa (abyście nie tłoczyli się w jednym miejscu) nie będziemy wywieszać w gablotach ogłoszeń  - SALI w których piszecie egzaminy.

NR SALI dostępny będzie w systemie OBIEG oraz przed salą, do której  udacie się pisać egzamin.

NUMERY SAL ulegną jeszcze zmianie, warto więc sprawdzić sobie w systemie 2-3 dni przed danym egzaminem która sala jest Wam przypisana do danego egzaminu.

BARDZO PROSZĘ WSZYSTKICH: zalogujcie się do systemu POPRZEZ STRONĘ: oke.krakow.pl potem zakładka: OBIEG a potem: SERWIS DLA UCZNIA za pomocą loginu (tj. pesel) oraz hasła które przekazałam Wam w lutym.

Jeśli ktoś nie pamięta hasła  bardzo proszę piszcie przez wiadomość w librusie do nauczyciela: Joanna Janik (nasza Pani sekretarz szkolna) która wygeneruje wam nowe hasło.

W przypadku absolwentów lat ubiegłych proszę pisać na adres mailowy szkoły: august@v-lo.krakow.pl z tytułem wiadomości: hasło do OBIEG - Imię i Nazwisko - absolwent V LO

Agata Brezdeń

INFORMACJA O SPOSOBIE ORGANIZACJI I PRZEPROWADZANIAEGZAMINU MATURALNEGO W NOWEJFORMULE obowiązująca
w roku szkolnym

CZERWIEC

Drodzy   Absolwenci

Jeśli zamierzacie w tym roku szkolnym zdawać egzamin maturalny, proszę nie wypełniajcie deklaracji maturalnej ręcznie !

Aby wypełnić deklarację należy wejść na stronę internetową (od 15 września):

https://deklaracja.edu.pl/1261051410L wypełnić ją, wydrukować, podpisać
a następnie w nieprzekraczalnym terminie do 1 lutego 2020r. ( deklaracja wstępna nie jest wymagana od absolwenta, którzy zdali maturę w roku 2019 lub wcześniej) przynieść do szkoły do gabinetu wicedyrektor V LO -  Agaty Brezdeń.

Wszystkie informacje na temat egzaminu maturalnego można znaleźć na stronie:

BARDZO WAŻNE dla ABSOLWENTÓW !

Egzamin maturalny z każdego przedmiotu obowiązkowego i przedmiotu dodatkowego na danym poziomie, zarówno w części ustnej, jak i w części pisemnej, jest odpłatny dla:

1. absolwentów, którzy po raz trzeci i kolejny przystępują do egzaminu maturalnego z tego samego przedmiotu (nie licząc terminu poprawkowego w sierpniu) oraz
  2. absolwentów, którzy przystępują do egzaminu maturalnego z tego samego przedmiotu dodatkowego, który w poprzednim roku lub w poprzednich latach zgłaszali w deklaracji, ale nie przystąpili do egzaminu maturalnego z tego przedmiotu.

Opłata za egzamin maturalny z każdego przedmiotu wynosi 50,00 zł i należy ją wpłacić na konto OKE w Krakowie

Kliknij tutaj, aby sprawdzić czy musisz wnieść opłatę za egzamin maturalny

lub pod numerami telefonów: 12 68 32 155, 156, 158.

Brak opłaty za egzamin maturalny uniemożliwia przystąpienie do tego egzaminu.

Uwaga! Opłata stanowi dochód budżetu państwa i nie podlega zwrotowi w razie rezygnacji z przystąpienia do egzaminu bądź nieprzystąpienia do egzaminu.

Informacje o udostępnianiu  wglądu do prac egzaminacyjnych

Drogi Absolwencie - Maturzysto

Kliknij na link a dowiesz się wszystkiego na temat wglądu do pracy maturalnej:

Agata Brezdeń
Zastępca Dyrektora