IV Turniej Licealny – Korona 2010

<!-- @page { size: 210.01mm 297mm; margin: 20mm } P { margin-bottom: 2.12mm; direction: ltr; color: #000000; line-height: 115%; widows: 2; orphans: 2 } P.western { font-family: "Calibri", sans-serif; font-size: 11pt; so-language: pl-PL } P.cjk { font-family: "Calibri", sans-serif; font-size: 11pt } P.ctl { font-family: "Times New Roman", serif; font-size: 11pt; so-language: ar-SA } -->

termin 6-7 październik 2010 r.

W dniach 6-7 października 2010r. po raz IV odbył się Turniej Licealny – Korona 2010. W turnieju uczestniczyły licea: nr IV, V, VI, X, XV, XXVIII.

Uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach sportowych: pika koszykowa, piłka nożna, pływanie.

Młodzież naszego liceum stanęła przed trudną sytuacją bronienia tytułu mistrza z ubiegłego roku.

Po bardzo pasjonującej i wyrównanej walce ponownie stanęliśmy na najwyższym miejscu podium wygrywając z X LO o jeden punkt.

Pierwszego dnia mistrzostw odbyły się rozgrywki grupowe w piłce koszykowej i piłce nożnej.

Drużyna koszykówki wygrała obydwa mecze, z VI LO oraz X LO, i zaklasyfikowała się na pierwszym miejscu w grupie. Drugiego dnia mistrzostw ulegliśmy w finale LO nr XXVIII zajmując drugie miejsce.

Reprezentacja piłki nożnej po bardzo wyrównanej walce zakończyła pierwszy dzień zawodów na trzecim miejscu w grupie natomiast drugiego dnia mistrzostw pokonała IV LO zajmując w turnieju piąte miejsce.

W drugim dniu odbyły się ponadto zawody pływackie gdzie okazaliśmy się bezkonkurencyjni w każdej konkurencji.

W klasyfikacji ogólnej zajęliśmy pierwsze miejsce zdobywając dla szkoły złoty puchar oraz całoroczne karnety wstępu na basen K.S. Korona.