Stephen Mull, Ambasador USA w V LO – spotkanie z młodzieżą

Dodane 19.02.2013 przez Bartosz Biegun

Podczas wizyty Ambasadora USA, Pana Stephena Mulla, w Krakowie odbywającej się w dniach 4-5 lutego jednym z punktów programu było odwiedzenie V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego. Na spotkanie Pan Ambasador przybył wraz z Panią Ellen Germain, Konsul Generalną USA w Krakowie. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się o najważniejszych elementach współpracy polsko-amerykańskiej w sferze politycznej, ekonomicznej i społecznej, a następnie zadawali swoje pytania odnoszące się m.in. do zmian prawnych dotyczących możliwości posiadania broni palnej czy przyszłości polityki imigracyjnej Stanów Zjednoczonych.

Na koniec spotkania dwoje uczniów V LO: Maja Trybała, kl. 3H i Jakub Korzycki, kl. 3B przeprowadzili krótki wywiad z Panem Ambasadorem (poniżej).