Finał z angielskiego

Dodane przez

Miło nam donieść, że w finale Olimpiady Języka Angielskiego sukces odnieśli uczniowie:

Julia Wyszomirska klasa 2b - laureatka

Małgorzata Waśko klasa 1f - finalistka
Adam Słoczyński klasa 3e - finalista
Jan Jasiński klasa 2g - finalista

                                                                           Serdecznie gratulujemy !

 

Matematycy do RPA - finał 65 OM

Dodane przez

Tegoroczny finał LXV Olimpiady Matematycznej rozstrzygnięty.

Jan Gwinner uzyskał tytuł laureata i będzie reprezentował Polskę na LV Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej, która odbędzie się Cape Town (RPA) w dniach 3-13 lipca.

Michał Glapa i Konrad Deka uzyskali tytuł laureata.

Jan Derbisz zdobył nagrodę Mąkowskiego, która przyznawana jest za genialnie zredagowane
rozwiązanie zadania.

Konrad Deka został członkiem polskiej delegacji na XXV Zawody Matematyczne Państw Bałtyckich, które odbędą się na Litwie w listopadzie 2014.

Tytuł finalisty uzyskali: Michał Badura, Rafał Byczek, Karolina Cynk, Artur Hadasz, Anna Hoduń, Aleksandra Mnich, Bruno Pitrus, Michał Pluta, Tomasz Wawak, Paweł Zalecki.

Szczególne podziękowania młodym matematykom, którzy przyczynili się do sukcesów naszych uczniów: Maciejowi Gawronowi, Michałowi Zającowi, Tomaszowi Kobosowi, Patrykowi Pagaczowi, Tomaszowi Warszawskiemu oraz profesorom Agnieszce Borcz, Jackowi Dymelowi i Bogusławowi Kraszewskiemu.

 

 

Na zdjęciu (od lewej) Jan Gwinner, Michał Glapa, Konrad Deka, Jan Derbisz i prof. B. Kraszewski :)

Gdańsk szturmem wzięty

Dodane przez

Historyczny sukces uczniów V LO w finale XL Olimpiady Historycznej.

W dniach 4-7 kwietnia 2014 r. w Gdańsku odbył się finał centralny XL Olimpiady Historycznej, w którym V Zakład miał największą w swej historii - aż 15 osobową reprezentację.  Nasi uczniowie przywieźli 10 tytułów laureatów i 5 tytułów finalistów, i tak:

 

Laureatami XL Olimpiady Historycznej zostali:

- IV miejsce: Dorota Nowacka – kl. 3 a (XIX wiek) – opiekun: Józef Jaworski,

- IV miejsce: Jan Ciaptacz – kl. 3 b (Średniowiecze) – opiekun: Stanisław Garlicki,

- IV miejsce: Adam Kozień – kl. 2 b (Średniowiecze) – opiekun: Józef Jaworski, 

- IV miejsce: Jakub Niemiec – kl. 3 a (Średniowiecze) – opiekun: Józef Jaworski,

- IV miejsce: Marcin Uchacz – kl. 3 b (Nowożytność) – opiekun: Stanisław Garlicki,

- V miejsce: Jeremi Doboszewski – kl. 2 b (XX wiek) – opiekun: Józef Jaworski,

- VII miejsce (również laureat XXXIX OH): Artur Kula – kl. 3 a (XIX wiek) – opiekun: Józef Jaworski,

- VII miejsce: Marcin Raźny – kl. 3 e (XX wiek) – opiekun: Stanisław Garlicki,

- XII miejsce: Oskar Goliński – kl. 1 b (Nowożytność) – opiekun: Stanisław Garlicki,

- XIII miejsce: Konrad Hajdus – kl. 2 b (Średniowiecze) – opiekun: Józef Jaworski

 

Tytuły finalistów XL Olimpiady Historycznej otrzymali:

- Sebastian Śliwa – kl. 2 j (Średniowiecze) – opiekun: Stanisław Garlicki,

- Eryk Kidacki – kl. 1 b (Nowożytność) – opiekun: Stanisław Garlicki,

- Wiktor Siakas – kl. 2 i (XX wiek) – opiekun: Piotr Boroń,

- Jakub Kozłowski – kl. 2 b (XIX wiek) – opiekun: Józef Jaworski,

- Michał Błądek – kl. 3 b (Starożytność) – opiekun: Stanisław Garlicki.

 

                                                           Serdeczne gratulacje dla WSPANIAŁEJ 15 i opiekunów!!!

X Festiwal Piosenki Francuskiej

Dodane przez

14 marca Magda Czarnota z klasy 2b została finalistką X Festiwalu Piosenki Francuskiej i będzie reprezentować szkołę na koncercie finałowym, który odbędzie się w maju.

27 marca Magda zajęła II miejsce w Małopolskim Konkursie Wiedzy o Kulturze Krajów Francuskojęzycznych.

Serdecznie Magdzie gratulujemy i życzymy sukcesów na koncercie finałowym.

V LO na Tajwanie

Dodane przez

Z tegorocznych finałów XXI Olimpiady Informatycznej nasi uczniowie przywieźli 6 medali:

srebro: Michał Glapa i Szymon Łukasz,

brąz: Weronika Grzybowska. Franek Stokowacki, Janek Gwinner i Michał Zieliński

i wyróżnienie - Kuba Łabaj.

Pozostali nasi finaliści to Janek Derbisz, Kuba Rówiński, Kamil Rajtar i Michał Stanisz.

Michał Glapa (trzecie miejsce w rankingu) wejdzie w skład reprezentacji Polski na Międzynarodową Olimpiadę Informatyczną (na Tajwanie) oraz na Olimpiadę Centralnoeuropejską (w Niemczech).

Pierwsze miejsce na XXI OI zajął Jarosław Kwiecień (uczeń I klasy XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu), a drugie - Stanisław Barzowski (III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni), dla którego była to już piąta olimpiada licealna.

Wielkie wyrazy uznania dla naszych algorytmików, którzy przyłożyli się do przygotowania naszych uczniów: Lecha Duraja, Grzegorza Hermana, Adama Polaka, Michała Bejdy, Wiktora Kuropatwy i wszystkich pozostałych.

Serdecznie gratulujemy!

Wielki sukces Oli i Kuby

Dodane przez

Miło nam donieść o wielkim sukcesie Oli Myśliwiec z klasy 2i, która w marcu br. brała udział w etapie centralnym Olimpiady Języka Łacińskiego i wywalczyła tytuł laureata. Sukces tym większy, że Ola j. łacińskiego uczy się sama. 

W olimpiadzie uczestniczył także Kuba Madej, który uzyskał tytuł finalisty.

Oli i Kubie gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Duży sukces w XII OLMTiS

Dodane przez

DUŻY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W TRUDNEJ OLIMPIADZIE !

     W sobotę, 29 marca 2014 r., we Wrocławiu odbył się krajowy finał  XII Międzynarodowej Olimpiady  Lingwistyki  Matematycznej, Teoretycznej i Stosowanej.

W gronie 21 laureatów znalazła się  czwórka Uczniów z V Liceum Ogólnokształcacym im. A. Witkowskiego w Krakowie:       

-  Maciej  Kocot  (klasa IIId)                                                                                                                               

- Kacper Leśniak (klasa II d)                                                                                                                                 

- Miron Markowski (II g)                                                                                                                                                     

- Mateusz Parafiński (klasa II d)

Nasze liceum w finale reprezentowali także:

-  Piotr Miśkowiec   (klasa III h) 

-  Maria Paleczny (klasa III e) 

-  Igor Strzałka (klasa III e)  

     Największy sukces odniósł Maciej Kocot, który  zapewnił sobie udział w  międzynarodowym finale olimpiady. Będzie jednym z 8 reprezentantów Polski podczas lipcowych zawodów w Pekinie!

Wszystkim finalistom  OLMTiS  ogromnie gratulujemy!

 

Konkurs ,,Tischnerowskie ślady"

Dodane przez

        13 marca 2014 roku  w Wadowicach rozegrano finał IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „ Tischnerowskie Ślady. Uczestnicy tego konkursu prezentują zwykle (co potwierdził bieżący rok ) imponującą wiedzę na temat życia i dorobku naukowego ks. prof. Józefa Tischnera.

       Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem:  „Pojęcie piękna i dobra w filozofii Księdza Profesora Józefa Tischnera”. Naszą szkołę w ogólnopolskiej rywalizacji  reprezentowała Joanna Piskorz z klasy I „B”. Joasia osiągnęła najwyższy wynik w części pisemnej finału,  w części ustnej przedstawiła wspaniałą prezentację, odpowiadała dobrze  i została sklasyfikowana na II miejscu.

Zdobyła indeks na filozofię!

Serdecznie gratulujemy i życzymy zwycięstwa w przyszłym roku.

 

Trzynastu Wspaniałych

Dodane przez

 

W dniu 14 marca 2014 r. odbyły się ogólnopolskie eliminacje VIII Olimpiady Mediewistycznej, spośród 240 uczestników z całej Polski do finału zakwalifikowano 59 licealistów, którzy uzyskali najlepsze wyniki, w tym gronie są wszyscy uczniów V LO, którzy wystartowali w eliminacjach. Pierwsze 5 miejsc zajęli nasi uczniowie!!! I tak:

 

  •    1miejsce – Jakub Niemiec (III a),
  •    2-3 miejsce – Jan Ciaptacz (III b),
  •    2-3 miejsce – Tomasz Janas (I b),
  •    4 miejsce – Sebastian Śliwa (II j),
  •    5 miejsce – Konrad Hajdus (II b),
  •    8 miejsce – Adam Kozień (II b),
  •    17 miejsce – Jeremi Doboszewski (II b),
  •    20 miejsce – Jakub Wątroba (II b),
  •    22 miejsce – Michał Miłowski (IIa)
  •   27 miejsce – Jakub Tekielak (II b),
  •  30-31 miejsce – Jędrzej Kubala (II j),
  •  30-31 miejsce – Hugo Lunn (I b),
  •  35 miejsce – Krzysztof Kowalski (I b).

 

Finał VIII Olimpiady Mediewistycznej odbędzie się w Czersku w dniach 15-16 kwietnia br.

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich nauczycielom (Stanisław Garlicki i Józef Jaworski)!

Indeksy UJ

Dodane przez

Sześć indeksów UJ jeszcze przed maturą!!!

8 marca 2014 r. odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim, do finału, który odbędzie się 9 kwietnia br. zakwalifikowali się nasi tegoroczni maturzyści z klasy III a:

 

  •  Dominika Szczepańska,

  •  Patryk Potępa,

  •  Miłosz Smolarski,

  •  Anastasiya Sudyk.

 

Już w maju 2013 r. do tegorocznego finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim zakwalifikowały się dwie nasze laureatki konkursu „Czy znasz Kraków?”:

 

  • Marta Łopatka (III a),

  • Izabela Parka (III f).

 

Wszyscy finaliści mają już zagwarantowane indeksy UJ, a wynik uzyskany w finale rozstrzygnie na jaki kierunek studiów będzie to indeks.

Serdecznie gratulujemy!!!