V LO na Tajwanie

Dodane przez

Z tegorocznych finałów XXI Olimpiady Informatycznej nasi uczniowie przywieźli 6 medali:

srebro: Michał Glapa i Szymon Łukasz,

brąz: Weronika Grzybowska. Franek Stokowacki, Janek Gwinner i Michał Zieliński

i wyróżnienie - Kuba Łabaj.

Pozostali nasi finaliści to Janek Derbisz, Kuba Rówiński, Kamil Rajtar i Michał Stanisz.

Michał Glapa (trzecie miejsce w rankingu) wejdzie w skład reprezentacji Polski na Międzynarodową Olimpiadę Informatyczną (na Tajwanie) oraz na Olimpiadę Centralnoeuropejską (w Niemczech).

Pierwsze miejsce na XXI OI zajął Jarosław Kwiecień (uczeń I klasy XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu), a drugie - Stanisław Barzowski (III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni), dla którego była to już piąta olimpiada licealna.

Wielkie wyrazy uznania dla naszych algorytmików, którzy przyłożyli się do przygotowania naszych uczniów: Lecha Duraja, Grzegorza Hermana, Adama Polaka, Michała Bejdy, Wiktora Kuropatwy i wszystkich pozostałych.

Serdecznie gratulujemy!

Wielki sukces Oli i Kuby

Dodane przez

Miło nam donieść o wielkim sukcesie Oli Myśliwiec z klasy 2i, która w marcu br. brała udział w etapie centralnym Olimpiady Języka Łacińskiego i wywalczyła tytuł laureata. Sukces tym większy, że Ola j. łacińskiego uczy się sama. 

W olimpiadzie uczestniczył także Kuba Madej, który uzyskał tytuł finalisty.

Oli i Kubie gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Duży sukces w XII OLMTiS

Dodane przez

DUŻY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W TRUDNEJ OLIMPIADZIE !

     W sobotę, 29 marca 2014 r., we Wrocławiu odbył się krajowy finał  XII Międzynarodowej Olimpiady  Lingwistyki  Matematycznej, Teoretycznej i Stosowanej.

W gronie 21 laureatów znalazła się  czwórka Uczniów z V Liceum Ogólnokształcacym im. A. Witkowskiego w Krakowie:       

-  Maciej  Kocot  (klasa IIId)                                                                                                                               

- Kacper Leśniak (klasa II d)                                                                                                                                 

- Miron Markowski (II g)                                                                                                                                                     

- Mateusz Parafiński (klasa II d)

Nasze liceum w finale reprezentowali także:

-  Piotr Miśkowiec   (klasa III h) 

-  Maria Paleczny (klasa III e) 

-  Igor Strzałka (klasa III e)  

     Największy sukces odniósł Maciej Kocot, który  zapewnił sobie udział w  międzynarodowym finale olimpiady. Będzie jednym z 8 reprezentantów Polski podczas lipcowych zawodów w Pekinie!

Wszystkim finalistom  OLMTiS  ogromnie gratulujemy!

 

Konkurs ,,Tischnerowskie ślady"

Dodane przez

        13 marca 2014 roku  w Wadowicach rozegrano finał IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „ Tischnerowskie Ślady. Uczestnicy tego konkursu prezentują zwykle (co potwierdził bieżący rok ) imponującą wiedzę na temat życia i dorobku naukowego ks. prof. Józefa Tischnera.

       Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem:  „Pojęcie piękna i dobra w filozofii Księdza Profesora Józefa Tischnera”. Naszą szkołę w ogólnopolskiej rywalizacji  reprezentowała Joanna Piskorz z klasy I „B”. Joasia osiągnęła najwyższy wynik w części pisemnej finału,  w części ustnej przedstawiła wspaniałą prezentację, odpowiadała dobrze  i została sklasyfikowana na II miejscu.

Zdobyła indeks na filozofię!

Serdecznie gratulujemy i życzymy zwycięstwa w przyszłym roku.

 

Trzynastu Wspaniałych

Dodane przez

 

W dniu 14 marca 2014 r. odbyły się ogólnopolskie eliminacje VIII Olimpiady Mediewistycznej, spośród 240 uczestników z całej Polski do finału zakwalifikowano 59 licealistów, którzy uzyskali najlepsze wyniki, w tym gronie są wszyscy uczniów V LO, którzy wystartowali w eliminacjach. Pierwsze 5 miejsc zajęli nasi uczniowie!!! I tak:

 

  •    1miejsce – Jakub Niemiec (III a),
  •    2-3 miejsce – Jan Ciaptacz (III b),
  •    2-3 miejsce – Tomasz Janas (I b),
  •    4 miejsce – Sebastian Śliwa (II j),
  •    5 miejsce – Konrad Hajdus (II b),
  •    8 miejsce – Adam Kozień (II b),
  •    17 miejsce – Jeremi Doboszewski (II b),
  •    20 miejsce – Jakub Wątroba (II b),
  •    22 miejsce – Michał Miłowski (IIa)
  •   27 miejsce – Jakub Tekielak (II b),
  •  30-31 miejsce – Jędrzej Kubala (II j),
  •  30-31 miejsce – Hugo Lunn (I b),
  •  35 miejsce – Krzysztof Kowalski (I b).

 

Finał VIII Olimpiady Mediewistycznej odbędzie się w Czersku w dniach 15-16 kwietnia br.

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich nauczycielom (Stanisław Garlicki i Józef Jaworski)!

Indeksy UJ

Dodane przez

Sześć indeksów UJ jeszcze przed maturą!!!

8 marca 2014 r. odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim, do finału, który odbędzie się 9 kwietnia br. zakwalifikowali się nasi tegoroczni maturzyści z klasy III a:

 

  •  Dominika Szczepańska,

  •  Patryk Potępa,

  •  Miłosz Smolarski,

  •  Anastasiya Sudyk.

 

Już w maju 2013 r. do tegorocznego finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim zakwalifikowały się dwie nasze laureatki konkursu „Czy znasz Kraków?”:

 

  • Marta Łopatka (III a),

  • Izabela Parka (III f).

 

Wszyscy finaliści mają już zagwarantowane indeksy UJ, a wynik uzyskany w finale rozstrzygnie na jaki kierunek studiów będzie to indeks.

Serdecznie gratulujemy!!!


 

Teatr Angielski

Dodane przez

IX Krakowski Przegląd
Małych F
orm Teatralnych
w Języku Angielskim


             organizowany przez

V Liceum Ogólnokształcące
im. Augusta Witkowskiego w Krakowie

Kraków, 26 marca 2014 roku

Teatr Groteska,
ul. Skarbowa 2

10.00 – 10.15 - Rozpoczęcie IX KPMFT

GODZINA

TYTUŁ, AUTOR

SZKOŁA

10.15 – 10.30

The Bet
by J.W. Goethe

Kolegium Europejskie
w Krakowie

10.35 – 10.55

The Gingerbread Lady (Act II) by Neil Simon

V Liceum Ogólnokształcące
w Krakowie

11.00 – 11.20

The Return of Young Prince
by A.G. Roemmers

XXVIII Liceum Ogólnokształcące
w Krakowie

11.25 – 11.45

The Bear
by Anton Chekhov

V Liceum Ogólnokształcące
w Krakowie

12.00 – 12.20

The Game
by Louise Bryant

Zespół Szkół Towarzystwa Salezjańskiego
w Oświęcimiu

Przerwa

 

 

 

GODZINA

TYTUŁ, AUTOR

SZKOŁA

13.00 – 13.20

Peoplespeak
by John Augustine

V Liceum Ogólnokształcące
w Krakowie

13.25 – 13.45

A Christmas Carol
by Charles Dickens

Kolegium Europejskie
w Krakowie

 

14.00 – 14.20

HR
by Eric Coble

V Liceum Ogólnokształcące
w Krakowie

 

14.25 – 14.45

It’s a kind of a funny story
by Ned Vizzini

Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Nowym Sączu

 

15.00 – 15.20

The Little Prince
based on A. de Exupery, adapted by B. Henning

Zespół Szkół Gastronomicznych Nr 1
w Krakowie

       

 15.30 - 16.30 – Obrady Jury

16.30 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

17.00 – Zakończenie IX KPMFT

 

ORGANIZATORKI: Elżbieta Napiórkowska i Magdalena Płaneta




Kolejny sukces

Dodane przez

Kolejny sukces Piątkowiczów - tym razem na polu informatyki. Do finału XXI Olimpiady Informatycznej  zakwalifikowali się następujący uczniowie:

z klasy trzeciej:

Derbisz Jan

Glapa Michał

Gwinner Jan

Łabaj Jakub

Łukasz Szymon

Rówiński Jakub

Stokowacki Franciszek

Zieliński Michał

z klasy drugiej:

Grzybowska Weronika

Rajtar Kamil

Stanisz Michał

 

Serdecznie  gratulujemy!

Matematyczny finał

Dodane przez

Doszli do finału w Olimpiadzie Matematycznej:

Rafał   Byczek  II e
Konrad  Deka    II e
Aleksandra      Mnich   II e
Bruno   Pitrus  II e

Paweł   Zalecki III c

Jan     Derbisz III e
Michał  Glapa   III e
Jan     Gwinner III e
Michał  Pluta   III e

Michał  Badura  III g
Karolina        Cynk    III g
Artur   Hadasz  III g
Anna    Hoduń   III g
Tomasz  Wawak   III g

 

Gratulujemy!

Dzień otwarty

Dodane przez

Program Dnia otwartego (25 kwietnia 2014 godzina 13.00-17.00) znajduje się w zakładce Dla kandydatów - Dzień otwarty.

 

                                                        Serdecznie zapraszamy