Informatyczne Podboje

Dodane przez

W dniach 15 - 18 kwietnia odbył się Finał XXII Olimpiady Informatycznej. Nasi uczniowie stanęli znowu na podjum:

Laureaci:

Adrian Siwiec (3e)
Kamil Rajtar (3e)


oraz Finaliści:

Bartosz Wodziński (3e),

Rafał Kaszuba (2e),

Mateusz Szpyrka (2e)

Piotr Bujakowski (2e).

oraz Bruno Pitrus (3e) - finalista z wyróżnieniem

Gdańsk szturmem wzięty

Dodane przez

Ponownie szturmem wzięty Gdańsk!

Wyniki XLI Olimpiady Historycznej

 

W dniach 11-13 kwietnia 2015 r. w Gdańsku-Jelitkowie odbył się finał XLI Olimpiady Historycznej. Wśród 108 finalistów wystąpiło 7 naszych reprezentantów (drugi raz z rzędu mieliśmy największą reprezentację spośród wszystkich polskich szkół, a w nieoficjalnej klasyfikacji szkolnej ponownie zajęliśmy bezsprzecznie I miejsce).

I tak:

laureatem IV miejsca został Konrad Hajdus (3b), także laureat XL OH,

laureatem IV miejsca został Eryk Kidacki (2b), także finalista XL OH,

laureatem IV miejsca został Karol Rutkowski (2g),

laureatem VI miejsca został Jakub Kozłowski (3b), także finalista XL OH,

laureatem X miejsca został Adam Kozień (3b), także laureat XL OH    

finalistką została Gertruda Drelicharz (3a),

finalistą został Damian Dobosz (3b).

 

Ota cała siódemka wraz z prof. J. Jaworskim:

 

 

Od lewej: prof. Józef Jaworski, Damian Dobosz, Adam Kozień, Eryk Kidacki,

Gertruda Drelicharz, Konrad Hajdus, Karol Rutkowski, Jakub Kozłowski.

 

Ich opiekunami byli:

prof. Józef Jaworski (Konrada, Kuby, Adama i Damiana),

prof. Stanisław Garlicki (Gertrudy i Eryka),

prof. Rafał Kobylec (Karola).

 

Serdecznie gratulujemy Olimpijczykom i ich Opiekunom!

Matematyczny sukces

Dodane przez

W dniach 12-16 kwietnia 2015 roku w Łomży odbył się finał Olimpiady Matematycznej.

Konrad Deka (3e) został laureatem drugiego stopnia.

Finalistami zostali:
      Rafał Byczek (3e),
      Aleksandra Mnich (3e),
      Stanisław Nowak (2g)
      Bruno Pitrus (3e),
      Jakub Różycki (1e)

Nauczycielem wszystkich finalistów i laureata jest dr Jacek Dymel. Dr Jakub Byszewski, dr Żywomir Dinew i Maciej Gawron, pracownicy IM UJ prowadzili z finalistami zajęcia Fakultetu Matematycznego - bardzo dziękujemy!

Podziękować chcielibyśmy także studentom, absolwentom V LO: Karolinie Cynk, Annie Hoduń, Michałowi Sewerynowi, Michałowi Zającowi, Michałowi Zielińskiemu za prowadzenie zajęć przygotowujących do OM w szkole i na wyjazdowych Warsztatach Matematycznych.

X Olimpiada Przedsiębiorczości

Dodane przez

Miło nam donieść, iż w dniu 9 kwietnia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyły się zawody centralne X Olimpiady Przedsiębiorczości, na których dwójka uczniów naszej szkoły, Jakub Madej (3b) i Dorota Kolarska (2j) zostali laureatami. Opiekunem laureatów był Mateusz Janczura.

Wyniki Olimpiady Mediewistycznej

Dodane przez

W dniach 08-09 kwietnia miały miejsce finały Olimpiady Mediewistycznej w Czersku na Pomorzu. Jak co roku nasi zawodnicy zajęli większość czołowych miejsc. Na 7 laureatów, aż 5 to nasi uczniowie. Poza tym wróciliśmy z 4 finalistami.


                                                 Laureaci:
                                         1. Adam Kozień - 3 B
                                         2. Konrad Hajdus - 3 B
                                         3. Sebastian Śliwa - 3 J
                                         4. Jędrzej Kubala - 3 J
                                         5. Hugo Lunn - 2 B

                                                  Finaliści:
                                         1. Krzysztof Kowalski - 2 B
                                         2. Wiktor Kowalski - 2 A
                                         3. Tomasz Janas - 2 B
                                         4. Jakub Tekielak - 3 B

Poniżej cała drużyna wraz z opiekunem prof. S. Garlickim:

 

 

 

Opiekunami uczniów byli: prof. S. Garlicki, prof. J. Jaworski i prof. R. Kobylec

Drużyna "Pentagon" na podium

Dodane przez

Drużyna „Pentagon" z V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Witkowskiego w Krakowie pod opieką Doktor Katarzyny Dziedzic-Kocurek i Romana Panasia, zajęła III miejsce na zawodach finałowych Turnieju Młodych Fizyków 2015 w Warszawie.

Drużynę „Pentagon" reprezentowali:
Krzysztof Zamarski (kapitan)
Karol Bąk
Tomasz Kasprzycki
Benjamin Michalik
Marcin Stankiewicz

Na zdjęciu poniżej drużyna ,,Pentagon" wraz z opiekunami dr K. Dziedzic Kocurek i Romanem Panasiem

1% podatku

Dodane przez

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół V LO

Numer KRS 0000 280 170

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA, ŚWIĘTA

Dodane przez

 

Wczoraj kury tak gdakały,
nasze jajka oszalały.
Malowały się w paseczki
i w kółeczka i wstążeczki.
Teraz wszystkie krzyczą - hura hura

WESOŁEGO ALLELUJA!



Świąt obfitujących w niezapomniane chwile,

wielkiej radości,

ukojenia oraz odpoczynku od codziennych trosk

 

 

XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Dodane przez

W dniach 28-29 marca w Jachrance pod Warszawą odbyły się zawody centralne XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Małopolskę reprezentowało siedmiu uczniów - w tym sześciu z V LO.
Nasi uczniowie zdobyli następujące tytuły:

Jakub Madej (3b) – laureat
Patryk Włoch (2j) – laureat
Mikołaj Noga (3b) – laureat
Dorota Kolarska (2j) – finalista
Krzysztof Kowalczyk (2d) – finalista
Jakub Tekielak (3b) – finalista

Żadna inna szkoła w kraju nie może poszczycić się większą ilością laureatów oraz osób zakwalifikowanych do finału od V LO.

Gratulujemy sukcesów uczniom oraz ich opiekunowi, absolwentowi naszego Liceum prof. Mateuszowi Janczurze.

Festiwal teatralny - wyniki

Dodane przez

Wyniki X Jubileuszowego Krakowskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim, który odbył się 18 marca br. w Teatrze Groteska w Krakowie:


III miejsce: dwa zespoły:
'The Rental' w składzie: Łucja Urbanowska 1A, Mikołaj Bocheński 1D
'The Festivities' w składzie: Katarzyna Zarzycka 1A, Anastazja Pandel 2H, Michał Goncerz 1F, Filip Karcz 1H, Krzysztof Czopek 3G, Jakub Batorski 2E, Maciej Rumian 1H

oraz

Najlepsza rola żeńska - Michalina Śpiewak 1F
Najlepsza rola męska - Filip Karcz 1h
Najlepsza drugoplanowa rola męska - Michał Goncerz 1F

 

Wyróżnienia:
dla aktorów:
Katarzyna Zarzycka 1A, Anastazja Pandel 2H, Martyna Pietrzak 1F

dla zespołów:
'The Blizzard' (w składzie: Elżbieta Krzeczek 2C, Agnieszka Miszkurka 2C, Bartłomiej Stoch 2C, Sebastian Goncerz 2C);
'One Tennis Shoe' (w składzie: Anna Łopata 1J, Maciej Rumian 1H);
'The Glass Managerie' (w składzoe: Anna Nowak 2F, Zofia Ostrowska-Paton 2F, Jakub Batorski 2E)

Wszystkim serdecznie gratulujemy!